Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na wątrobie a kamienie w pęcherzyku żółciowym


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym 2010 r. wykonałem badanie USG &#8211* jego wynik: Pęcherzyk żółciowy o niepogrubiałej ścianie, z obecnością złogu 21mm, drogi żółciowe nieposzerzone, watroba niepowiększona, jednorodna o prawidłowej echogeniczności miąższu, trzustka, śledziona bez zaburzeń echostruktury, obie nerki o prawidłowej strukturze korowo-rdzeniowej, UKM bez zastojów. W dniu 30 grudnia 2010r. powtórzyłem badanie &#8211* jego wynik: Pęcherzyk żółciowy o niepogrubiałej ścianie, z obecnością złogu 21mm, drogi żółciowe nieposzerzone, watroba niepowiększona, jednorodna o prawidłowej echogeniczności miąższu, ,w segmencie VI obecna torbiel śr. 13mm, trzustka, śledziona bez zaburzeń echostruktury, obie nerki o prawidłowej strukturze korowo-rdzeniowej, UKM bez zastojów, naczynia brzuszne nieposzerzone. Do badania zostałem skierowany gdyż uskarżałem się na wzdęcia, częste odbijanie, wiatry, oraz mdłości i specyficzny ucisk w okolicy mostka. W lutym też wykonałem gastroskopię : stwierdzono bakterie helikobacter &#8211* lekarz zastosował następujące leki: GASEC 2x1, KLACID2x1, METRONIDAZOL 2x1. Ponadto mam przepisany CHOLESTIL. W/w objawy mam nadal nie są one strasznie dokuczliwe ale w mniejszym lub większym stopniu nie pozwalają mi o sobie zapomnieć, zwłaszcza wzdęcia i odbijanie, wiatry. Mam tez od kilku lat hemoroida zewn. rzadko dokuczliwego aczkolwiek swędzi i krwawi troszkę ok. 1x miesiącu. Moje pytanie : - czy ten kamień ma wpływ na powstanie torbieli, -czy powinienem go usunąć, czy czekać na jego powiększenie się lub powstanie jakiegoś stanu &#8222*wstępnego ostrzegania&#8221*, - co z tą torbielą robić, - czy badanie USG odróżnia zdecydowanie torbiel od czegoś groźniejszego, -czy nie powinienem wykonać dodatkowych badań - jeśli tak to jakie, - na jakiego lekarza specjalistę powinienem się zdecydować (do tej pory był to lek. pierwszego kontaktu), (USG lek. chorób wewn.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy ten kamień ma wpływ na powstanie torbieli, ----absolutnie nie, a w ogóle myślę, że ta torbiel już była w pierwszych badaniu USG tylko została przeoczona, takie torbiele z reguły są wrodzone -czy powinienem go usunąć, czy czekać na jego powiększenie się lub powstanie jakiegoś stanu &#8222*wstępnego ostrzegania&#8221*, ----radziłbym operacyjne leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego, gdyż dolegliwości, które Pan opisuje mogą być spowodowane właśnie obecnością kamienia w pęcherzyku - co z tą torbielą robić, ----nic, taką torbiel spokojnie można obserwować czyli co około rok wykonać kontrolne USG jamy brzusznej - czy badanie USG odróżnia zdecydowanie torbiel od czegoś groźniejszego, ---- tak -czy nie powinienem wykonać dodatkowych badań - jeśli tak to jakie, ---- nie ma takowej potrzeby - na jakiego lekarza specjalistę powinienem się zdecydować (do tej pory był to lek. pierwszego kontaktu), (USG lek. chorób wewn.) ----proszę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja corka ma torbiela miedzy watroba a zolcia zeszlym roku torbiel sie nie powiekszal zrobila sobie badania usg i wynik wyszedl ze jest powiekszony 17mm czy to cos groznego moze sie stac prosze o odpowiec nie wiem co robic jest bardzo nerwowa czy to cos wspulnego moze byc ze torbiel sie powiekszyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×