Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Łuszczyca - czy jest wyleczalna?


Gość KRZYSIU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Łuszczyca należy do chorób genetycznych. Charakteryzuje się okresami objawowymi i remisjami. Jeśli stosuje się odpowiednie natłuszczenie skóry, odpowiednie maści, wówczas przez długi okres udaje się utrzymać chorobę w uśpieniu. Jednak konieczny jest stały kontakt z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Ja nie wiem kiedy ją dostałam moja koleżanka powiedziała że to łuszczyca i że nie da się jej wyleczyć. Niektóre osoby mają w takich miejsca że tego na co dzień nie widać* ja mam ją na palcu wskazującym na obu rękach i między palami na dłoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam i choruję od 6 roku, źle się z tym czuję , ponieważ wstydzę się tego, mam ją, a w lato już mi znika . przynajmiej mam taką nadzieje że mi zniknie nie długo , bo już mam mniej , na głowie nie mam już . *) Ale wiece nie martwie się . ***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalam o nowym leku na luszczyce, chyba mamy szanse sie tego pozbyc raz na zawsze (chyba....) ja calyczas od 3 lat dzien w dzien stosuje kremy, olej nic nie pomaga,mam juz dosc wstydze sie tego co ludzie powiedza, ze beda mna gardzic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to od 2lat. Na głowie we włosach . Wstydzę się. Tego bardzo. Stosuje pełno kremów emulsji i szamponów a to nie znika . Czasami swedzi . Wypadają mi włosy . Mam 15 lat ! Nikt u mnie w rodzinie tego nie miał ! Niewiem co robić . To jest okropne . *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej -Warszawa

Nie jest to do końca prawdą. 9 lat nie mam tej choroby. Zapomniałem. Chorowałem 35 lat. 9 lat to kawał czasu. Gdybym wiedział, że to nastąpi, prowadziłbym dokładne notatki. Nie smaruję skóry, nie nawilżam,nie biorę leków, poza środkami pochodzenia roślinnego. Przyjmowanymi sporadycznie. Najgorsze , że lekarzy to gó... interesuje. Widzieli mój ciężki stan. Chorzy na łuszczycę - to ciekawa specyfika, wierzą tylko i wyłącznie w leki farmakologiczne. Nawet nie można im pomóc. Pomimo, że moim zdaniem dla wielu leczenie jest w zasięgu ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie jest. Możesz ewentualnie łagodzić jej objawy. Rób wszystko, tylko nie decyduj się na terapię sterydami... Ja, od dwóch miesięcy stosuję maść *dr. Michaels* i dziś, widzę sporą poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma skutecznych leków, które likwidowałyby przyczynę choroby. Można jedynie leczyć objawy i unikać czynników, które powodują aktywację choroby. Dokładny opis https://www.olej.edu.pl/luszczyca/

Wszystko wskazuje na to, ze duże znaczenie ma genetyka. Tkanka skóry rośnie szybciej niż się złuszcza. Czasami łuszczyca może znacznie utrudniać życie oraz wyglądać bardzo nieestetycznie.

Warto poszukać dobrego specjalisty, który pomoże unikać czynników wyzwalających objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×