Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel nasienna najądrza


Gość Renia z Gliwic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renia z Gliwic

Witam. Mój syn ma 14 lat, w styczniu tego roku wykryto u niego jedną torbiel w najądrze prawym (20X17mm i tą zoperowano) oraz dwie małe po 4mm w lewym. Obecnie w operownym prawym najądrze powstały 3 torbiele, z których największa ma 15X8mm. Syn nie przeszedł jeszcze *polucji*. Nie potrafię znaleźć w internecie informacji dlaczego powstają takie torbiele? -Czy są one wynikiem braku tych *chłopięcych polucji nocnych*, czy są niezależne od tego ? - Czy istnieje możliwość samoistnego zaniku takich torbieli ( np. jak u kobiet torbiele jajników?), np. w momencie podjęcia współżycia ( w przyszłości)? - No i najważniejsze, czy w momencie jak taka torbiel nie jest operowana , czy może zezłośliwieć? Może istnieją strony, które dogłębnie opisują tą przypadłość? Pozdrawiam sredecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel nasienna to spowodowane utrudnionym odpływem nasienia, zgrubienie kanalików nasiennych lub całego jądra. Czy koniecznie trzeba ją usunąć? Postępowanie jest zależne od wielkości torbieli. Bardzo małe o średnicy poniżej 1 cm mogą być obserwowane. Systematycznie wykonywane USG ujawni czy torbiel ma tendencje do powiększania się. Wówczas wskazane jest jej usunięcie. Ta zmiana nie ulega zezłosliwieniu, może też się samoistnie wchłonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyhan@wp.pl

witam mam 53 lata torbiel nasienna nie jest zbyt duża ,ale bardzo ważne pytanie czy ktoś miał problemy z wzwodem tylko w odwrotną stronę mimo ,że współżyje z partnerką !! w nocy mam wzwody mimo stosunków a to!!! jest problemem bo ile może stać 10 razy w nocy ??? proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju 2013 roku wykryto u mnie 2 torbiele nasienne. 1 na lewym jądrze, która ma 8-9mm.Na prawym jądrze miała ona 3mm, jednak wchłoneła się. Torbiel musi mieć więcej niż 1cm, by wymagała usunięcia. Kiedy ma poniżej 1cm trzeba ją obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał Kielce

Witam Na Prawym jądrze mam torbiel nasienną ,obecnie jest wielkości połowy ziarnka grochu czyli około 8mm.Lekarz zalecił branie leków typu Nelicin,Bactrim przez około 2 tyg-3 tyg. Czuje dyskomfort,delikatny ból i uczucie jakbym cały czas czuł jądro. Nie zalecił zabiegu ponieważ torbiel jest zbyt mała. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×