Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany w śledzionie


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 20 lat i od paru dni bolała mnie lewa strona brzucha, więc wybrałem się do lekarza. Pani doktór zaleciła badanie krwi i USG. Na następny dzień otrzymałem wyniki badań krwi z których wynika że w mojej krwi jest za mało następujących składników: Hemoglobina 11,7 ; Hematokryt 0,36 ; MCV 68,6 ; MCH 22 ; RDW-SD 30,7 mimo tego Pani doktór powiedziała że w krwi jest wszystko w porządku. Po badaniu USG które nastąpiło parę dni później wynikało że owy ból spowodowany był zmianami w śledzionie. Z wyników badania USG jamy brzusznej cyt:* Śledziona powiększona o wym.151x73mm. W biegunie dolnym śledziony wyodrębnia się hypoechogeniczne ognisko o klinowatym kształcie śr. ok.35mm w różnicowaniu uwzględnić ognisko zawałowe*, pan radiolog zalecił dalsze badania a lekarz rodzinny wydał skierowanie do poradni chirurgicznej. W poradni chirurgicznej zostałem skierowany na badanie Tomografii Komputerowej. Po 2 tygodniach przyjmowania zastrzyków z Papaweryny przyszła kolej na badanie TK z którego cyt:* Śledziona powiększona z kilkoma izo i hypodensyjnymi ogniskami do śr.ok..35mm (kształt zmian owalny, klinowaty, pasmowaty). Po podaniu środka cieniującego opisywane zmiany nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu ( obszary awaskularne) Obraz TK wskazuje na ogniska niedokrwienne. W różnicowaniu uwzględnić ropnie śledziony...*. Z wynikami tych badań trafiłem do chirurga który nie chciał mi udzielić odpowiedzi na żadne z moich pytań i poinformować mnie o stanie mojego przypadku choroby i zostałem odesłany do poradni Hematologicznej na dokładne badania krwi. Żaden z lekarzy z którymi miałem kontakt do tej pory nie potrafił udzielić mi jakichkolwiek informacji o stanie tego narządu i tej choroby. Liczę na to że ktoś tutaj może mi udzielić jakichkolwiek informacji co to jest, co to może być, co z tym zrobić, czy skonczy się to zabiegiem usunięcia śledziony, czy jest możliwość leczenia farmakologicznego. Z góry dziękuję i czekam na jakiekolwiek informacje dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Badanie krwi wskazuje na niedokrwistość mikrocytarną. A jaki jest poziom PLT? Wskazaniem do usunięcia śledziony są m.in. ropnie, małopłytkowość przewlekła i samoistna. Najlepiej udać się do innego chirurga z wynikami i skonsultować ewentualność usunięcia śledziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki Krwi 269 Ten pan doktor który mnie przyjmował na chirurgi spytał się dlaczego przyszedłem z tym do niego bo oni się tym nie zajmują. I po co dostałem skierowanie do poradni hematologicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna sytuację. Ci weteryniarze nawet nie wiedza co to jest za organ. Jedni mówią ze powinnam iść do hematologa i inni do chirurga. Chodzę od 2 lat po lekarzach i nie wiem co mam robić dalej z ta śledzioną. W Polsce jest sporo porządnego sprzętu medycznego tylko radiolodzy są do bani. Każdy co innego mówi i to oni mają tytuł specjalisty tylko nie wiem do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś coś podpowie. Nasz kolega ma od pewnego czasu problem z powiększoną śledzioną. Z wyników: zaniżone - RBC (3,67), HGB (11,4), HCT (33,3), PLT (72), WBC (2,2), LYM (o,45). Podwyższone RDW (16,7), MON (12,7). Podobna historia - wyjazdy do kolejnych lekarzy i na badania. Nikt nic nie wie. Będę wdzięczny za wskazówki i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do gastrologa. Poważnie ja miałam ostre zapalenie trzustki i okazało się w badaniu TK że mam zmiany w śledzionie. Powodem zapalenia trzustki był zawał śledziony.Jestem pod kontrolą u lekarza gastrologa.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×