Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Parcie na odbyt i uczucie wychodzenia czegoś przez odbyt


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

26 października miałam cesarskie cięcie. Dwa,trzy tygodnie po zaczełam odczuwać parcie na odbyt. Dodam, że miałam problemy z zaparciami w ciąży, a po porodzie musiałam stosować różne wspomagacze żeby się załatwić, ale wszystko się unormowało i załatwiam się normalnie. Pomimo tego po oddaniu stolca czuje nadal parcie, raz większe, raz mniejsze, jakbym nie w pełni się załatwiła. Dodam, że tak mi to parcie dokuczało, że zaczęłam często się naprężać, tak odruchowo i to spowodowało chyba, że coś jakby wychodzi mi z odbytu albo rusza się u jego końca. Nie boli to, nie krwawi ale powoduje duży dyskomfort, jakbym tam coś cały czas miała i mnie tak nęci. Byłam u proktologa i powiedział mi, że nie mam żadnych hemoroidów ani żylaków odbytu i nie wie co by mi mogło tak wychodzić, może jakieś ścianki jelita. Bylam także u ginekologa, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Lekarz powiedział, że macica na swoim miejscu, jednak podczas uprawiania stosunku, odczuwam parcie na odbyt. Mija już drugi miesiąc a ja ndal czuje się niedobrze. Nic mnie co prawda nie boli, nie mam problemów żołądkowych, nie krwawie, załatwiam się normalnie ale odczuwam potężny dyskomfort, który utrudnia mi normalnie funkcjonować. Ta ciągła pełność w odbycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było jeszcze może zastanowić się nad dodatkowymi badaniami jak np. USG jamy brzusznej z pełnym pęcherzem i badanie USG przezpochwowe (ocena statyki narządu rodnego) oraz może rektoskopia celem oceny wziernikowej odbytnicy. Może też warto byłoby wykonać RTG końcowego odcinka kręgosłupa, gdyż powodem takich dolegliwości mogą mieć jakieś stany neurologiczne (ucisk na korzenie nerwowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×