Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niesprawność nadgarstka miesiąc po upadku


Gość MJ

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry! mam problem z prawym nadgarstkiem. Mialem maly wypadek na snowboardzie - kolega we mnie wjechal i upadlem wlasnie na prawy nadgarstek. Uslyszalem maly trzask ale wstalem i moglem dalej ruszac palcami wiec sie tym nie przejalem za bardzo. Jednak po powrocie do domu ogarnal ogromny bol w nocy... Nastepnego dnia zalecono mi nosic opaske usztywniajaca - bez wizyty u lekarza. Od tamtej pory bol taki straszliwy minal(jest juz miesiac po wypadku), ale nie moge robic powazniejszych rzeczy, nie moge sie podeprzec ani zginac do 90 stopni a zaledwie okolo 60 w dol i w gore. Prosze o pomoc co to moze byc i jak to leczyc. Najwczesniej do lekarza moge pojsc w przyszlym tygodniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trzeba koniecznie zrobić zdjęcie rtg nadgarstka. Skierowanie wypisze lekarz rodzinny. Trudno mi powiedzieć bez badania czy doszło do złamania kości nadgarstka, jałowej martwicy kości, uszkodzenia stawu lub innej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy moze to byc cos powaznego? Zdjecie zrobie jak tylko wroce do Polski mam juz umowiona wizyte... Bylem u lekarza tutaj i oni sugerowali gips jako ze jest to podobno jakies pekniecie ale wybralem tylko usztywnienie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podoba sytuacje rok temu. W wakacje uderzylem w boskera i mialem cholerny bol usztywnili mi go na tydzien potem na kazali cwiczyc ale dalej nie moglem wyginac. Jak obrzeg zniknal zrobilem zdjecie i powiedzial mi ortopeda ze mam jalowa martwice kosci nadgarstka i nic sie nie da z tym zrobic....do tej pory mnie boli. Powiedzial ze bedzie jakos 2 3 ata sie przebudowywac i zobaczy sie wtedy jak mi wyrosnie ta kosc i czy nie bedzie przeszkadzac jezeli beda problemy to usztywnia mi na stale...... nie wiem co z tym zrobic jednego lekarza nie powinno sie sluchac nie zawsze maja racje ....poza tym bokserzy na pewno takie cos maja i jakas lekarze im pomagaja bo walczyc dalej musza*p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×