Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel pajęczynówki między móżdżkami


Gość m.bachorz

Rekomendowane odpowiedzi

Do poważniejszych torbieli zaliczamy torbiele pajeczynówki, wykrywane przypadkowo. Jeżeli dają one objawy ucisku (najczęściej bóle głowy, padaczka, powiększanie się w kolejnych badaniach) to najlepiej poddać ją leczeniu neurochirurgicznemu, który zwykle polega na udrożnieniu torbieli bądż metodą endoskopową, bądż mikrochirurgiczną i nie jest zbyt skomplikowany. Decyzja co do operacji leży po stronie pacjenta, ponieważ torbiel prawie nigdy życiu nie zagraża, a operacja chociaż mało ryzykowna, to w 100% nie można wykluczyć ewentualnych powikłań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka 21

ja wczoraj sie dowiedziałam ze mam torbiel w głowie jestem przerazona cały czas siedze i czytam o nim w internecie ale to mało daje na wizyte do lekarza musze jednak czekac nie mam zadnych leków a bóle głowy nie pozwalaja mi funkcjonowac i do tego te zawroty napiszcie cos n a ten temat jak sobie pomoc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja też mam torbiel pajęczynówki od urodzenia miałem dwie operacje pierwsza w wieku 19lat wszczeepienie zastawki a druga dwa lata temu (32)połaczenie z kanałami odpływowymi, nie bój operacji ja miałem dwie i za każdym razem objawy ustapiły w szczególnosci nasilały sie przy gwałtownych zmianach cisnienia szczegolnie wiosna i jesień-wszystko bedzie dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Mój tata ma podobny przypadek ale funkcjonuje normalnie pomogł mu lekarz neurolog Dr.Chajewski przyjmuje w Ełku jezeli ktos chce uzyskac więcej informacji prosze napisac na mój nr gg13417034 POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Niedawno usunięto mi torbiel pajęczynówki okolicy lewego kąta móżdżkowego, operacja jest bezpieczna, bez powikłań. Objawy przedoperacyjne powoli ustępują. Nie martw się. Wszysko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wynik MR ...przy lewej półkuli móżdżku poniżej spływu zatok torbiel ok 2cm średnicy o cechach t.pajęczynówki. Czy może ktoś spotkał sie dokladnie z czyms takim. Bardzo prosze rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kornelia.lat25

Witam!ja też mam torbiel pajęczynówk iw lewym kącie mostkowo-móżdzkowym o srednicy2-2,5cm,powoduje uciski cieżko mi z tym życ mam stany omdlenia,gorzej słysze na lewe ucho,niewiemj juz jak mam zyc,gdz emam sie z tym udac,jeżeli ktos wie cos na ten temat proszę o pomoc.dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o odpowiedz.Moj syn ma *przymożdżkowo od tylu w lini strzalkowej torbiel pajęczynówki o wymiarach 21x18x35 mm*.Boje sie bardzo o niego.Gdyby nie podejrzenie padaczki,nie wiedzieli byśmy do dziś ze ma torbiel.Boli go głowa,teraz jeszcze wydaje mi sie ze ma problem ze słuchem.Co mam robić?Lekarze mówią żeby się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania gg3232379

Witam Was. Mój 10-letni synek ma torbiel pajęczynówki. NMR głowy : torbiel pajeczynówki o wymiarach ok. 7cm x 4,5cm x 5,5 cm w środkowym dole czaszki po stronie lewej. Nie wykazano znamiennego efektu masy. Drobna torbiel pajęczynówki o średnicy ok.1,5 cm - również wzdłuż grzebienia potylicznego wewnętrznego po stronie lewej.Mózgowie i wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynowe w granicach normy. Torbiel zastoinowa o średnicy ok.1,5 cm w lokalizacji prawej zatoki klinowej. Nieżytowe powiększenie migdalka gardłowego.Innych zmian w wykonanym badaniu MR nie wykazano.EEG:epilepsja To badanie z 14.VII.2009. W grudniu ponowne badanieMR w celu stwierdzenia czy rośnie i w jakim tempie,oraz wizyta u neurochirurga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam torbiel pajęczynówki i niewiem do kogo *dobrego * sie z tym udac dokuczają mi osłabienie,zawroty ,mdłości,uczucie gorąca,bóle głowy!....... mieszkam w kielcach ale niewiem czy jest sens tu się leczyc znacie kogos naprawde godnego polecenia? zeby zrobic jakies konkretne badania i wykluczyc złośliwosc...... moze da sie to jakos zmniejszyc ,wysuszyc,wyleczyc?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin GG-11263122

Ja tez mam torbiel pajęczynówki i niewiem do kogo *dobrego * sie z tym udac dokuczają mi osłabienie,zawroty ,mdłości,uczucie gorąca,bóle głowy!....... mieszkam w kielcach ale niewiem czy jest sens tu się leczyc znacie kogos naprawde godnego polecenia? zeby zrobic jakies konkretne badania i wykluczyc złośliwosc...... moze da sie to jakos zmniejszyc ,wysuszyc,wyleczyc?! myslałem o mikrochirurgi...... mój torbiel ma 2,5cm na 1cm ale daje mi popalic ze szok!.....ledwo zyje od 3lat....chodziłem polekarzach i rozkładali ręce badanie za badaniem az wkoncu wyszło to!.....pomóżcie proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Cztery dni temu podczas gry w piłkę upadłem, przy czym złamałem prawą część kości czaszkowej. Świadkowie mówią, że dostałem też drgawek. Przy tomografii wykryto u mnie TORBIEL Pajęczynówkę o wielkości 28x16mm. Lekarze twierdzą, że mam ją od od urodzenia. Często boli mnie z tego powodu głowa w okresach przesilenia. Boję się, że mogę dostać też padaczki. Co wy na to.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Wczoraj odebrałam wyniki MR i okazało się,że mam torbiel ok.21x11mm i ciesze się bo wcześniejsza diagnoza brzmiała NERWIAK-więc 100% operacja,chemia itp.Jeszcze nie wiem co dalej bo na kolejną wizytę do neurologa będę czekać ale dam znać czego się dowiedziałam.Moge polecić neurochirurga w Katowicach prof.Piotr Bażowski-poczytajcie o nim.Ja nie mam żadnych objawów poza niedosłuchem ale....wszystko może się zdarzyć!Trzymajcie się i cieszcie,ze to nie RAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ***ERNEST***

Ja mam 16 lat i właśnie dziś dowiedziałem się od mojej mamy że mam torbiel... urósł - 3x7cm :( Mam przez niego duże problemy z nauką i innymi rzeczami np. częste bóle głowy przy zmianie ciśnienia - wiosna,jesień...w tych okresach najczęściej... */ Nie wiem czy bać się operacji.Nie jest łatwo ale trzeba się jakoś trzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! odebrałam wczoraj wyniki RM i też mam torbiel pajeczynówki 3cmX 4cm w części skroniowo-czołowej ,jestem przerażona i bezsilna. wczesniej neurolog przepisał mi leki antydepresyjne na moje dolegliwośći,tj.silne bóle ,zawroty,omdlenia.zamiast skierować na rezonans. wierzę,że będzie dobrze,moja córka ma dopiero 3 lata,a ja nie zamierzam zostać warzywem. może ktoś wie,do jekiego neurochirurga w Warszawie najlepiej sie udać? boję się jak cholera ale muszę walczyć,moje dziecko mnie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w lutym odczowalam silne bole glowy poszlam do neurologa skad dostalam sierowanie na TK wn wyniku wyszla torbiel pajeczynowki w obrebie mostkowo-mozdzkowym zaczelam tracic przytomnosc dostalam sie do szpitala w bytomi na oddzial neurologi tam wykonano rezonans wynik mri potwierdzil torbiela po konsultacji neurochirurgicznej uslyszlam diagnoze narazie nienadaje sie do operacji prosze nauczyc zyc sie z bolem a bole mialam takie ze plakalam w nieboglosy z bolu. znajomy prowadzi prywatna klinike w katowicach gdzie pracuje Prof. Bażowski skontaktowal mnie z nim Profesor powiedzial ze pomoze mi zyc normalnie bez bolu wystarczyla moja zgoda na operacje dzis jest pol roku po operacji a ja nawet nie mysle o tym ze mialam operacje jestem jak nowo narodzona wszystko sie uspokoilo i wczoraj b ylam na kontrolnej wizycie po wykonaniu powtornego rezonansu wszystko jest ok.Profesor powiedzial ze mam juz zapomniec o tym ze mialam operacje nastepna kontrola za rok jesli ktos chce uzyskac wiecej informacji sluze pomoca gg 6095438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! trzy lata temu wykryto u mnie torbiel pajęczynówki lewej półkuli mózgu wokół części środkowo-górnej-bocznej lewego płata czołowego o wymiarach 10cm x 3,5cm x 5cm jest ogromna! Byłam potwornie przerażona i biegałam od lekarza do lekarza, każdy mówił co innego: jeden usuwać inny że absolutnie nie. Miałam okrutne bóle głowy i zawrotny, zaniki widzenia, dostałam leki na podwyższenie ciśnienia w mózgu i jeszcze jakieś, objawy po roku minęły, teraz od czasu do czasu boli mnie głowa. Finał tego jest taki że bałam się wszystkiego, każdego uderzenia się w głowę , upadku , porodu itd. Jestem teraz mamą dwóch synków, jeden ma 7 lat a drugi 5 m-cy, Z torbielem można żyć!!! Można żyć normalnie,nie bać niczego nawet rodzić naturalnie dzieci!!! Pozdrowienia i wrazie gdyby ktoś miał pytania to piszcie a może komuś pomogę! Mój adres maila: zegusia@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość natalia

Witam 5 lat temu miala silny atak migreny z aura sparalizowalo mi polowe ciala , stracilam na chwile wzrok i mdlalam,nie moglam mowic. Po tem po MRI wykazalo ze mam torbiel szyszynki okolo 1 cm srednicy, ale nie kazano nic mi z tym robic tylko poddac sie kontroli neurologa. Tak tez zrobilam ale zaden lekarz nie chcial ponownie( mimo zalecen ze spziatala) dac mi skierowania na ponowny rezonasa. W koncu 1 marca tego roku zrobilam badanie ponownie iokazlo sie ze pojawila mi sie nowa torbiel pajeczynowki pomiedzy prawa i lewa polkola mozdzku o srednicy 2,2 cm. Nie iwem co teraz zrobic bo nie bylo jej 5 lat temu a teraz jest. Neurolog mowi ze mozna z tym zyc , nie watpie ale mam silne bole glowy szczegolnie przy zmianie cisnienia i co nie zdarzalo mi sie 5 lat temu bole w tyle glowy, ktore potrafia sie utrzymywac nawet do tygodnia nie pozwalajc mi funkcjonowac. Migreny mnie nie opuszcaja. Nie wiem co dalje mam zrobic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam torbiela pajęczynówki dowiedziałam sie o tym przez przypadek . bo pewnego dnia szłam ulica i dostałam duzym kawałkiem lodu zrobiłam tomografie głowy i wtedy to wykryto ,Często boli mnie głowa mam zawroty . mam 5 letnia córke bardzo się boje co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie wykryto niedawno torbiela pajeczynowkę i lekarz przepisał mi tabletki na migreene migrenowe ktore zwalczaja bol, trzeba brac je 3 razy dzienni a oto nazwa: DIVASCAN lek na recepte bole ustepują:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz kogoś, kto ma torbiel pajęczynówki prosimy je do http://arachnoidcyst1.com Jest to międzynarodowa organizacja o nazwie torbiel pajęczynówki świadomości i zaczęli składać do lekarzy, aby uzyskać objawy torbiel pajęczynówki może powodować. Prosimy o podpisanie petycji za każdy podpis się liczy z całego świata: http://arachnoidcystpetition.com Thank you!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat i ostatnio wykryto u mnie torbiel pajęczynowki po lewej stronie czaszki. Kość skroniowa sie znieksztalcila, jest uwypukolna na zewnatrz . Poza tym prawie codziennie miewam bole glowy. Czsem takie, ze nie da sie wytrzymac bez tabletki, a czasem lzejsze. Na 4 czerwca br. zostalam zapisana do neurochirurga. Czy bedzie potrzena operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Witam. Mam 15 lat i tez mam torbiel pajęczynówkę w głowie po prawej stronie 2cmx4cm . Często mnie boli głowa lecz nie wiem od czego to jest. Czy od tego torbiela czy od zmęczenia. Idę w środę(12.V.br.) do neurochirurga i mogę wam napisać co mi powiedział. To najlepszy neurochirurg na pomorzu(tak mówią, ale się okaże). Bardzo się boję że powie że potrzebna jest operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×