Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone jądro po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie jestem 4 miesiace po zabiegu na zylaki metoda laparoskopowa i od kilku dni zauwazylem ze moje jadro (lewe) jest powiekszone i gdy dotke nie bole , ale wyczuwam cos w podobie do * galaretki* nie wiem jak to nazwac :(. Boje sie zebym nic nie musial powtarzac, zadnych zabiegow itp. Prosze o odpowiedź. Piotrek lat 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację ponownie do urologa. Być może doszło do wytworzenia wodniaka jądra co jest dość częstym powikłaniem późnym operacji na żylakach powrózka nasiennego. Urolog zadecyduje czy taki stan jeszcze można leczyć zachowawczo czy już niestety pozostaje tylko leczenie zabiegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Moje lewe jądro jest powiększone od jakiś 2 lat od operacji na żylaki powrózka nasiennego lewego jądra. Byłem na kontroli kilkakrotnie więc uznałem że jest wszytko w porządku, bo lekarze nic nie mówią o operacji na wodniaka itp. Jednak czytałem tutaj na ten temat i jest napisane że operacja na wodniaka jest konieczna. Moje lewe jądro jest powiększone równomiernie, praktycznie od 2 lat sytuacja się nie zmieniła. Stąd moje obawy i pytanie. Jeżeli jednak to nie wodniak to co to może być, czy da się to usunąć chirurgicznie? Będe miał większe jądro do końca życia? To jądro jest także bardziej wyczulone na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał1234

Witam. 1,5 roku temu małem operacje żylaków na powrózku nasiennym. Od początku operacji lewe operowane jądro jest duże. Do dzisiaj za bardzo się nie zmieniło. Jądro jest duże, a po lewej i prawej stronie jądra mam dziwne grubsze jakby żyły. Gdy MOCNO się zmęczę na W-F w szkole jądro mnie lekk o pobolewa. Lekaż nie zwórcił na to uwagi wysłał mnie na usg i wszystko ok ale to było jakieś 8 miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×