Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcia, ból w okolicy wątroby i ból stawów


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Już od bardzo długiego czasu mam problem z ciągłymi wzdęciami, zatwardzeniem na przemian z rozwolnieniem. Bo długi czasie udałam się do lekarza rodzinnego. Okazało się że miałam glisty zostałam wyleczona, a problemy się nie skończyły. Zostałam więc skierowana na gastroskopię. Wyszło że mam niewydolność wpustu, żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka (HP+++), rumień na żołądku. Dostałam leki. Problemy miały się skończyć, ale tak się nie stało. Znów dokuczają mi wzdęcia ale dodatkowo pojawił się ból po prawej stronie ( w okolicach wątroby), problemy z oddawaniem stolca często jest on bardzo jasny, wzdęcia,pojawił się ból podczas puszczania gazów czy oddawania stolca. Często bolą mnie stawy ( tak jakby chodziły ciężej, zastygają i mam straszne trudności z wyprostowaniem kończyn , towarzyszy temu ból, strzykanie) Przyjmuje teraz ranigast. Miałam też zrobioną morfologię, standardowo wyszło że mam anemię, ale oprócz tego mam podwyższony poziom monocytów. Czy te wszystkie objawy stawy,anemia, podwyższone monocyty mają ze sobą jakiś związek ? Nie wiem już co mam dalej robić i do jakiego lekarza się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę z tym problemem udać się do gastroenterologa. Zapewne konieczne okaże się wykonanie kolonoskopii, gdyż objawy mogą sugerować np. nieswoiste zapalenie jelita grubego (może zapalenie wrzodziejące lub chorobę Leśniowskiego-Crohna) z objawami typu uogólnionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×