Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropienie rany po operacji przetoki odbytu


Gość Zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! jestem tydzień po operacji przetoki odbytu. Była to *prosta* przetoka, jednokanałowa, podobno podśluzówkowa. Przez kilka dni po operacji wszystko było dobrze, nie licząc oczywiście bólów pooperacyjnych. Jednak po 6 dniach od operacji pojawiły się ropienia z rany, nie wiem czy to normalny objaw? czy może być to tak nagły nawrót choroby? wiem, że ta okolica ma taki charakter a nie inny, więc mimo higieny zawsze znajdzie się tam brud. Ciągle robię opatrunki z Octeniseptu. Ile może trwać leczenie po takim zabiegu? Kazano pić mi parafinę, jednak nie miewam zaparć, a przez to wciąż muszę biegać do łazienki, a po pewnym czasie przez to pojawia się ból i pieczenie. Czy wystarczy dieta wysokobłonnikowa, a parafinę należy odstawić? Zapomniałem dodać, po operacji rana została zaszyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalny objaw? - tak, takie rany z reguły ropieją i trudno i długo się goją z uwagi na ich umiejscowienie czy może być to tak nagły nawrót choroby? - nie, to normalny stan Ile może trwać leczenie po takim zabiegu? - około miesiąca Czy wystarczy dieta wysokobłonnikowa, a parafinę należy odstawić? - parafinę po tygodniu można już odstawić i stosować tylko dietę bogatobłonnikową, jeśli stolce nie pojawi się jakiegoś dnia trzeba zażyć parafinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×