Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nadgarstka


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Od 3 miesięcy miewam bóle lewego nadgarstka... Pojawiały się one przy prostych czynnościach... Zauważyłam, że ta ręka i drży, kiedy nią coś robię. Ostatnio mam problem z zaciskaniem pięści i trzymaniem czegoś w tej ręce, nawet małego ołówka. Zazwyczaj jest ona bardzo zimna, przez co cierpną i bolą mnie palce. Było podejrzenie, ze to z przemęczenia ręki od gry na perkusji, więc przerwałam dwa miesiące temu, a ręka dalej boli i to nawet bardziej. Ktoś wymyślił, że to reumatyzm miałam badania krwi związane z tą dolegliwością, ale nic nie wykazały, a poza tym wiem jak boli staw, a jak boli COŚ INNEGO... następna diagnoza to zespół cieśni nadgarstka. Badanie też nic nie wykazało... Chirurg naczyniowy też powiedział, że nic nie widzi... Ja nie wiem, co mam robić.. ręka boli, a ja nic nią nie robię... Chciałabym dalej grać, ale nie mogę utrzymać pałeczki w ręce... Mam dopiero 15 lat i nie chcę przerywac gry... Bardzo prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam problem a pojawił się rok temu ,pracowałam w markecie przeciązyłam nadgarstek szarpiąc ciężkie towary na wózku ,byłam u ortopedy, maście ,tabletki nie pomogły,dostałam trzy zastrzyki potocznie zwane blokadami w odstępach dwutygodniowych ,pomogło na rok ale ból powraca można w ten sposób sobie pomóc tylko że te zastrzyki to sterydy,teraz jak boli to zakładam opaskę na dłoń można kupić w aptece koszt ok 10 zł ,opaska sięga prawiw do łokcia ale musi być dopasowana życzę powodzenia w leczeniu i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmagam się z tym samym problemem. Boli mnie prawa ręka a konkretniej nadgarstek.Nie mogę wykonać żadnej czynności,ponieważ ból jest nie do zniesienia.Utrzymać w reku nic nie mogę,nawet długopisu. Ostatnio poprzez wmasowanie maści w obolałe miejsce wyczułam coś okrągłego,jakby guz stawu,ale nie jestem przekonana że to jest to.Na lewej ręce mam guza stawu i nie odczuwam bólu.Nie wiem co robić,lekarze też są bezradni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam, mam dokładnie ten sam problem jeździłam po wszystkich lekarzach. Byłam u najlepszych specjalistów, ból męczy mnie już kilka lat . Na początku wyskakiwały mi gangliony, zwykły rodzinny lekarz kazał mi to wmasowywać, a chirurg zabronił ! Ból się nasilił, byłam u reumatologa, gdzie Pani lekarz stwierdziła, że mogę mieć reumatyzm i tym podobne...Nie przekonało mnie to ! Zapisała mi tony !!! tabletek ! !!! . Byłam u chirurgów, reumatologów wszędzie ! Aż w końcu postanowiłam udać się do neurologa, ten w końcu powoli wyprowadza mnie na prostą ! Byłam w Trzebnicy w szpitali chirurgi tam stwierdzono przwlekłe zapalenie ścięgnii.Już 3 miesiac chodzę w stabilizatorze. nie pisze ! nic nie robie !a wszytsko jest nadal. Okazało się przez TK że mam osteosklerotyczne ogniska pogrubienie okostnej i zaburzenie strukty kosci spowodowane prawdopodnbnie urazem ! Już neidługo mam nadziję ze okaże sięjak to wyleczyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szukajaca pomocy

a jak wyglada rano Twoj nadgarstek jego ruchomosc jest ograniczona ? ja mam cos ze sciegnami w dloniach ortopeda niby stwierdzil zapalenie ale u mnie to juz chyba jest stan przewlekly. w dzien jako tako funkcjonuje ale rano sa przykurcze dlonie sztywnawe dopiero jak porozciagam troche sciegna to jest jako tako. bylam tez u reumatologa porobilam badania i nic nie stwierdzil. nie wiem juz co ze mna jest czy to od przeciazenia czy moze cos grozniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szukająca pomocy

tak u mnie to wlasnie byl zcn. przeszlam dwa zabiegi. na prawa w maju 2011 a na lewa w sierpniu 2011. teraazjest ok choc dlonie troche slabsze niz dawniej ale widze ze mimo ze od zabiegu minely juz prwie 2 lata to miesnie dlni nadal sie odbudowuja .mam jeszcze pewne problemy z nadgarstakimi ich elastycznoscia np nie dalabym rady stanac na rekach.potrzebowalabym do tego sporo cwiczen. ale oglnie jest ok a co anjwaznieszje w nocy spie spokojnie i nie ma tego koszmarnego bolu i dretiwenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potato626

siemka, tez mam ten problem. Kolega mnie wywalił na podłogę i wylądowałem na nadgarstku... Bylem po 3 miesiącach u lekarza bo ból mnie nie przestawał wnerwiać. Zrobili mi RTG nadgarstka, nic nie wykryli ale dali mi jakieś tabletki. Coś tam dały ale po jakimś czasie przestały działać. Teraz nie mogę wygiąć reki na wzór literki L. Boli i to bardzo, wiec trochę oblewam z wuefu. Teraz jest już jakiś rok chyba odkąd upadłem na nadgarstek i teraz boli tylko jak go wyginam. Ps, tez mam 15 lat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Justaa z reguły leczenie operacyjne jest najskuteczniejsze ale możliwe że jest inna opcja wyleczenia. Konsultowałaś się z innymi lekarzami? Zawsze jak są wątpliwości to warto przedyskutować sprawę z kilkoma specjalistami bo zdarza się że tu chcą ciąć, a gdzie indziej uda się załatwić sprawę mało inwazyjnym zabiegiem... ja bym Ci poleciła skonsultować się z dr Olafem Szubą z poradni na Bartniczej, on się właśnie specjalizuje w leczeniu urazów ręki więc z pewnością bardzie pomoże niż taki ogólny ortopeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×