Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gwiazdkowaty obszar hypoechogeniczny w piersi


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

W sutku prawym na godzinie dwunastej wykryto u mnie gwiazdkowaty obszar hypoechogeniczny wielkosci 15/10mm dajacy cien za swa sciana tylna o wymiarze gorno - dolnym wiekszym niz boczno - bocznym. Zmian ogniskowych i powiekszenia wezlow nie stwierdza sie. Bardzo sie boje, czy to moze byc cos bardzo zlosliwego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie samego badania USG trudno określić konkretnie czym jest zmiana. Raczej nie budzi ona podejrzeń przemiany nowotworowej, ale wymagałaby pogłębienia diagnostyki np. o mammografię i być może biopsję aspiracyjną. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd. Jestem juz po operacji usuniecia guza. Czy ktos moze mi przetlumaczyc ponizsze wyniki? Jakie sa rokowania? Czy mam szanse na przezycie? Doktor powiedzial mi ze czeka mnie radioterapia i chemia. Jaki rodzaj chemii stosuje sie w takich przypadkach. Prosze pomozcie. Rozpoznanie Anatomopatologiczne: Kgz. piersi prawej. Miaz sutka prawego o wymiarze 7.5/8.5 cm z soczewkowatym fragmentem skory 5.5 cm, z guzem w najwiekszym wymiarze 1,2 cm, z guzkiem sr. 7mm polozonym bezposrednio przy guzie. Margines od strony powiezi 8 mm. Powiez ruchoma od dolu 2,5 cm, przysrodkowy 3cm, boczny ok 2,5 cm. 391, 392, 393 - preparaty - Carcinoma Mammae Infiltrans 114050 - material z intry, 114051-54 - z guza - Carcinoma ductale invasium G2 114054 - guzek z otoczenia - Dysplasia benigna mammae 114055057 tkanka dysplastyczna z bezposredniego sasiedztwa guza - Dysplasia benigna mammae 11458 - skora - Sine laesionibus 11459076 - w. chlonne Lymphonodulitis 13/13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×