Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Hubert

Interpretacja wyników nasienia i płodność przy żylakach powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hubert
Zacznę może od przedstawienia wyników badania nasienia: - barwa nasienia: szarobiały - odczyn nasienia: 7,4 - objętość nasienia: 1,7ml norma min. 2ml - czas upłynnienia 5min - liczba plemników: 31,5mln nie wiele ponad minimum - plemniki ruch progresywyny 17%, opóźniony 50%, brak ruchu 33% - budowa plemników prawidłowa 10%, nie prawidłowa 90% - obecne granulocyty Od wakacji staram się z dziewczyną o dziecko niestety co miesiąc to samo... okres:( dllatego zdecydowałem się na to badanie. Ale teraz jestem załamany choć wiem że jedną z przyczyn może być wada jąder czyli żylaki powrózka nasiennego ale skoro wyniki wykazują na tak małą ilość nasienia i zaledwie 10% plemników jest ok to czy wogóle jestem zdolny do zapłodnienia? Wspomagam się Promenem oraz Salfazinem (sam znalazłem te leki bez konsultacji). Zabieg żylaków mam w styczniu mam 24 lata wiem że długo czekałem, czy niezbyt długo?? Z góry dziękuję za poradę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
wykazują na tak małą ilość nasienia i zaledwie 10% plemników jest ok to czy wogóle jestem zdolny do zapłodnienia? - niestety, ale takie wyniki jakości i ilości nasienia raczej mogą wskazywać na znacznego stopnia ograniczenie płodności wiem że długo czekałem, czy niezbyt długo? - na pewnie podstawowym postępowaniem powinna być właśnie operacja żylaków powrózka nasiennego, zazwyczaj po około 3 miesiącach od takiej operacji obserwuje się poprawę parametrów nasienia, im wcześniej zabieg tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi