Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to hemoroidy czy inne schorzenie odbytu?


Gość MAGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż od ok. 2 tygodni boryka się z hemoroidami - prawdopodobnie. Była krew i mały guzek, ale jakby wewnątrz odbytu. Stosował czopki procto-glyvenol i postrisan H, jednak pieczenie nie ustępuje. Po oddaniu stolca mąż wyczuł mały guzek i coś podłużnego, jednak przy aplikacji czopka wieczorem nic nie widać. W ciągu dnia dokucza mu pieczenie, a przy aplikacji czopka okropny ból. Namawiam go na wizytę u specjalisty, ale chcielibyśmy wiedzieć, co to może być? Dodatkowo używa maści jednak nic nie przynosi efektu. Już jakiś czas temu parę razy widziałam krew na jego bieliźnie jednak wtedy nie skarżył się na ból lub guzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co Pani opisuje rzeczywiście wskazuje na żylaki odbytu (hemoroidy). Mogło dojść do wykrzepienia pojedynczego guzka krwawniczego, co prowadzi do silnych dolegliwości bólowych, które trudno opanować farmakologicznie. Na pewno należy skonsultować się z lekarzem i to najlepiej z chirurgiem. Pani mąż musi zostać przebadany i jeśli moje rozpoznanie się potwierdzi trzeba włączyć silne leki dostępne na receptę (doodbytnicze i doustne). Jeśli leki nie pomogą możliwe, że będzie potrzeba leczenia zabiegowego (wycięcie żylaka). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×