Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyczyny guzka w okolicy odbytu


Gość OLO

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pojawił się w okolicach mojego odbytu guzek. Od kilku miesięcy po wizycie w toalecie, mogłem zauważyc kropki krwi na papierze (nie było tak za każdym razem). Generalnie nie zdawałem sobie sprawy, że mam jakiegoś guzka, bo raczej go nie czułem, a nie oszukujmy się to jednak dość osobiste miejsce, a tym bardziej człowiek w moim wieku niechętnie rozmawia na takie tematy. Od ostatnich paru dni, czuję tego guza, tzn sprawia mi to dyskomfort w pracy, w poruszaniu się i z niechęcią odwiedzam toalete (czuję go nawet w tej chwili). Największy szkopuł jest w tym, że jestem młodym człowiekiem, który na stałe pracuje w Anglii, a studiuje zaocznie w Warszawie. Potrzebuję jakiejś diagnozy, nie chcę odwiedzać brytyjskiego lekarza ponieważ taka wizyta będzie kosztowała niemałe pieniądze, i jednak wolałbym usłyszeć jakieś słowa od polskiego lekarza. Co może być przyczyną pojawienia się takiego guzka? Kto mogłby pomóc mi w tej kwestii? Czas nie jest moim przyjacielem w Warszawie bedę za niespełna 2 tygodnie (piątek, sobota, niedziela). Czy moglibyście polecić mi jakiegoś specjalistę, z którym mogłbym się zobaczyć w tym terminie? Czy jest to niebezpieczne, zwlekać jeszcze kilka dni, czy udać sie do lekarza tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy, które Pan opisuje wskazują na występowanie żylaków odbytu i to prawdopodobnie jeden z takich żylaków uległ wykrzepieniu (silnie bolesny guzek w okolicy ujścia odbytu, okresowo krwawiący). Niestety, aby szybko i skutecznie zareagować trzeba by zastosować maści lub czopki doodbytnicze oraz leki doustne, które dostępne są na receptę. W chwili obecnej doraźnie można wykonywać sobie okłady z zimnego naparu z kory dębu oraz zastosować maści lub czopki na żylaki odbytu dostępne w aptece bez recepty. Potrzebna jest oczywiście w tym względzie konsultacja z lekarzem, aby potwierdzić lub wykluczyć moje rozpoznanie wstępne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×