Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Na zwolnieniu po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego metoda laparoskopowa


Gość magda z warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magda z warszawy

Witam.jak długo można przebywac na zwolnieniu po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego metoda laparoskopowa?Miałam zabieg ponad miesiac temu,ale nadal odczuwam ból w okolicach pępka.Wykonuje prace fizyczna(przenoszenie towarow 10-15 kg).Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stapler ja sie z toba nie zgodze.Ja jak niose wiecj zakupów to zaraz czuje sie słaba i zaczyna mnie bolec w roznych miejscach.Nawet odkurzanie malego mieszkania mnie męczy wiec jednak nie przesadzałabym ze po miesiau czy 1,5 mozna dzwigac 10-15 kg.Lekarz powiedzial,ze w srodku rana goi sie 3 miesiace,jak po klasycznej operacji.Ale jak pytalam od kiedy moze byc wysiłek fizyczny to powiedzieal po 3-4 tygodniach wiec cos tu nie gra.Nie wiem czemu nie mowia wprost:( A potem sami sobie robimy krzywde wynikajaca z nieswiadomosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diid, byłam po operacji klasycznej i moja rodzinna po 10 miesiącach nie pozwoliła mi ćwiczyć na siłce, gdy zapytałam o dźwiganie ciężarów*/ Sama dochodziłam do laparoskopii 4 miesiące do siebie, a jeszcze nie dźwigałam 10- 15 kg :D to nie wiem, co by było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam po laparoskopii woreczka żółciowego byłam na zwolnieniu 7 tygodni, chciałam wrócić do pracy ale muszę mieć zdolność do pracy. Rana nad pępkiem bardzo długo się goiła ze względu na ropne zakażenie rany pooperacyjnej.Niestety dalej mnie rana boli tzw czuję kłucie i ściąganie szwów, ból pojawia się gdy siedzę, wstaję, leżę na boku. Jak na razie chirurg stwierdził: jak ból będzie dłużej trwać będziemy coś o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nika. Mam to samo, jestem 3 tygodnie po operacji, a ponad tydzień temu doszło do zakażenia rany nad pępkiem (gdzie dzień wcześniej chirurg stwierdził, że wszystko ładnie się goi i przeżywam), musiałam mieć ściągnięte szwy i dopiero wczoraj mnie zaszywali. Przez tydzień nie mogłam sama wstać z łóżka, o spaniu na boku mogłam zapomnieć, czułam w środku takie ciągnięcie, jakby narządy miały się odkleić i wypaść na drugą stronę. Mój chirurg ma na mnie totalnie W. A rana pod piersiami jest zaczerwieniona i okolice są twarde, a ten geniusz to zignorował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×