Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czyrak między pośladkami


Gość Irena

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Panie doktorze. dzisiaj stwierdzono u mnie czyraka między pośladkami - w górnej części. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi antybiotyk - AUGMENTEN. Dostałam również skierowanie do chirurga. Jutro będę dzwoniła się umówić na wizytę. Chciałam się dowiedzieć, czy czyrak jest groźny. Czym może być spowodowany? Czy antybiotyk wystarczy czy będzie potrzebne dalsze leczenie? Jeśli dalsze leczenie to jakie są możliwości? Czy to jest groźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się dowiedzieć, czy czyrak jest groźny? - wątpię, że jest to czyrak, najczęściej w tym miejscu lokalizuje się torbiel krzyżowa obecnie pewnie w stanie zapalnym Czym może być spowodowany? - to zmiana powstająca na skutek nieprawidłowego wrastania włosów śródskórnie (torbiel ta inaczej nazywa się torbielą włosową) Czy antybiotyk wystarczy czy będzie potrzebne dalsze leczenie? - takie zmiany leczy się zabiegowo, a sam antybiotyk z reguły nie wystarcza Jeśli dalsze leczenie to jakie są możliwości? Czy to jest groźne? - tak jak piszę wyżej w przypadku torbieli krzyżowej tylko leczenie zabiegowe jest skuteczne, zmiana nie jest groźna, ale trzeba się liczyć z tym, że czasami dochodzi do nawrotów torbieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×