Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pleców i ucisk w klatce piersiowej przy skoliozie


Gość Danuta

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest skolioza prawostronna odcinka Th kręgosłupa. Jak ją leczyć i czy jest potrzebny zabieg chirurgiczny. Bolą mnie plecy i nie mogę nic ciężkiego nieść w prawej ręce. Zauważyłam też, że lewą łopatkę mam większą i nieraz czuję bolący ucisk w klatce piersiowej.Nie mogę długo być nachylona.Te bóle są nieraz nie do zniesienia.Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinaś w pierwszej kolejności zglosić sie na konsultacje do lekarza ortopedy. lekarz powinien ocenic rodzaj oraz stopień skoliozy. ucisk w klatce piersiowej prowdopodobnie może być przczyczyną skoliozy ponież natepuje przy tym pewnego rodzaju deformacja klatki piersiowej. Łopatki nie możesz mieć jedenj większej a durgiej mniejszej napewno jest to nie symetryczne ustawienie lopatek jest to jeden z obiawów skoliozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie także wykryto skoliozę 1 stopnia z przechyleniem na cala lewa strone mecza mnie od dłuższego czasu bole w klatce piersiowej zeber i piersi dodam ze miałam szereg badan na serce wszystkie sa ok jedynie wypadanie platka ale lekarz powiedział ze nie ma to znaczenia dla mojego serca przez to wszystko jestem strasznie nerwowa bo nakręcam się jak zaczyna bolec ze to serducho mam zapisane 10 zabiegow mam nazieje ze pomoga jest to okropne meczy strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2013 o 11:34, Gość Piotr napisał:

Witam, jezeli czytaja ten watek osoby ze skolioza oraz nieznosnymi bolami w klatce piersiowej to bardzo prosze o kontakt - chcialbym wymienic sie doswiadczeniami w walce z ta trudna przypadloscia

Zapraszam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×