Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza i dziwny stolec


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ubiegłym roku we wrześniu mialem kolonoskopię. Miałem bóle w dole brzucha po lewej stronie i dodatgkowo luźne papkowate stolce. Lekarz podejrzewał jakąś niedrożność. Dodatkowo w wieku niemowlęcym miałem wgłobienie jelita po prawej stronie a później jeszcze wyrostek. Na kolonoskopii poza esicą ufiksowaną w zrostach lekarze niczego nie stwierdzili. Od ponad roku męczę się raz mniej raz bardziej z bóle jamy brzusznej. Ostatnio już wszystko było ok, ale w ubiegłym tygodniu troche sie pogorszylo i troche mnie to martwi. Sporo jeżdzę samochodem i mam dużo spotkań. Może to dziwnie i smiesznie zabrzmi, ale w pewnej firmie jak uczarowane jest, ze po wypiciu kawy chce mi wyrwać jelita i musze isc do toalety, nawet jesli 3h wcześniej byłem w WC. Tak też było tym razem. Wtedy wyrzucalo, ze mnie stolec. Od tego czasu mam bóle podbrzusza. Mój stolec jest kulkowaaty. Dodatkowo w ciagu ostatnich 30h bylem 5 razy w WC. Oddaje stolec w ilościach prawie takich samych jak zazwyczaj. Ostatni stolec byl juz taki cienki i długi. Dodam, ze raz na pol roku robie badania krwi dosc rozbudowane (OB, CRP, proby watrobowe, trzustkowe, ASO), mocz, krew utajona, USG jamy brzusznej (to raz na rok) - wyniki do tej pory byly bardzo dobre. Poniżej kilka pytań: 1. Czy powinienem powtórzyć kolonoskopię? Dodam, że nie mam krwawień. 2. Czy ten cienki stolec może byc spowodowany tym, ze ostatnio sporo razy bylem w WC i nie zdażyl sie jeszcze uformaowac czy moze mam jakas przeszkodę w jelicie? (przypomne, ze boli mnie podbrzusze). 3. Czy mocne wydalenie stolca moze podraznic odbynice? Od ubieglej srody jak oddaje stolec (głównie twardszy) to mam takie dziwne uczucie po lewej stronie. 4. Czasem mnie delikatnie szczypie zwieracz. Proszę o wypowiedź na moje problemy, choć może dla kogoś ydadzą się śmieszne, ale mnie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy powinienem powtórzyć kolonoskopię? - raczej nie ma takiej potrzeby, gdyż właśnie dolegliwości są związane ze zrostami i zapewne od roku nic w tym względzie się nie zmieniło - najlepiej byłoby jeszcze w tym względzie skonsultować się z gastroenterologiem 2. Czy ten cienki stolec może byc spowodowany tym, ze ostatnio sporo razy bylem w WC i nie zdażyl sie jeszcze uformaowac czy moze mam jakas przeszkodę w jelicie? (przypomne, ze boli mnie podbrzusze) - być może to właśnie jest spowodowane stylem oddawanego przez Pana stolca 3. Czy mocne wydalenie stolca moze podraznic odbynice? Od ubieglej srody jak oddaje stolec (głównie twardszy) to mam takie dziwne uczucie po lewej stronie. - tak, czasami może doprowadzić do uszkodzenia odbytu lub wystąpienia żylaków odbytu 4. Czasem mnie delikatnie szczypie zwieracz. - być może właśnie związane jest to z pojawieniem się żylaków odbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×