Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia i dieta w profilaktyce przepukliny pachwinowej


Gość Michu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pół roku temu miałem operowaną przepuklinę pachwinową prawostronną, teraz jakieś 2-3 godziny po ćwiczeniach fizycznych zaczynam odczuwać ból po lewej stronie, Byłem u chirurga powiedział że może to być początek przepukliny lewostronnej zapisał mi zastrzyki na wzmocnienie, ale mam jeszcze kilka pytań: 1 Czy trening mięśni brzucha, może mi pomóc w zabezpieczeniu, przed przepukliną, i czy istnieją jakieś publikacje gdzie można poczytać więcej na ten temat? 2.Czy zakładanie Pasa przepuklinowego, podczas ćwiczeń, jest dobrym rozwiązaniem w celu zabezpieczenia się? 3. Jakie witaminy lub produkty żywnościowe mogą pomóc mi w wzmocnieniu, i zabezpieczeniu przed przepukliną? 4. Czy istnieją, jeszcze jakieś inne sposoby, które mogą mnie uchronić przed przepukliną? 5. Czy podciąganie na drążku mocno, obciąża, okolice przepukliny pachwinowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Czy trening mięśni brzucha, może mi pomóc w zabezpieczeniu, przed przepukliną, i czy istnieją jakieś publikacje gdzie można poczytać więcej na ten temat? - nie znam takich publikacji, ale wiadomym jest z punktu anatomicznego, że mocne powłoki brzuszne (zwłaszcza mięśnie i powięzie) zabezpieczają przed wystąpieniem przepukliny 2.Czy zakładanie Pasa przepuklinowego, podczas ćwiczeń, jest dobrym rozwiązaniem w celu zabezpieczenia się? - nie ma takiej potrzeby stosowania pasa 3. Jakie witaminy lub produkty żywnościowe mogą pomóc mi w wzmocnieniu, i zabezpieczeniu przed przepukliną? - dieta bogatobiałkowa, wysoko zmineralizowana z wyrównaną podażą witamin (nie ma specjalistycznej diety w tym przypadku) 4. Czy istnieją, jeszcze jakieś inne sposoby, które mogą mnie uchronić przed przepukliną? - nie ma innych sposobów 5. Czy podciąganie na drążku mocno, obciąża, okolice przepukliny pachwinowej? - tak może obciążać, gdyż nadwyręża przyczepy mięśni w okolicach pachwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za szybką odpowiedź Mam, jeszcze takie pytanie, czy ćwiczenie dolnych partii mięśni brzucha ( np. podciąganie nóg do klatki piersiowej podczas wiszenia na drążku) nie będzie zbyt ryzykowne i nie przyczyni się do wystąpienia przepukliny? Czy ćwiczenia A6W będą dobre na wzmocnienie brzucha ? Rozumiem, że nie ma potrzeby zakładania pasa przepuklinowego, ale czy podczas podciągania na drążku nie zminimalizowało by to ryzyka wystąpienia przepukliny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×