Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usuwanie kaszaka pod skórą przy żuchwie i płaskiego pieprzyka


Gość żanet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. w środę wybieram się na zabieg chirurgiczny, będę miała usuwanego kaszaka pod skórą ( na twarzy,przy żuchwie) o średnicy ok 1,5 cm. Kaszak znajduje się pod pieprzykiem (płaskim). Jednak mam pytanie, ponieważ chirurg pytał czy chcę odrazu usunąć tego pieprzyka, tak przy okazji. a ja szczerze powiedziawszy nie wiem czy powinnam. Tyle się słyszy, że naruszanie * nie groźnego * pieprzyka jest nie zbyt bezpieczne i zalecane, bo po co skoro nie ma zadnych zmian. Jednak ja nie robilam żadnych badań pod kątem pieprzyka. Chirurg powiedział, że to moja decyzja. a wiadomo, ilu ludzi tyle opinii, Proszę mi powiedzieć czy powinnam, lub czy jest zalecane usuwanie pieprzyka, czy lepiej abym go zostawila w spokoju,szczerze-on mi nie przeszkadza. Bardzo proszę o odp. chirurga. z gory dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym taką zmianę typu barwnikowego przy okazji usuwania kaszaka także usunąć. Sam zabieg usuwania kaszaka może podrażnić znamię (znamię może być nawet w bliźnie) co może wyzwolić przemianę nowotworową znamiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź,jestem już po zabiegu, chirurg sam do konca nie wiedział czy usuwać pieprzyk, wkońcu jednak usunął. Ale dziwi mnie jedno, czy nie powinien dac material do badania? z tego co sie orientuje, przy usuwaniu tego typu znamiona, daje sie do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×