Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba o wzmożonej echogeniczności miąższu bez zmian ogniskowych


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Co oznacza opis badania USG wątroby: "Wątroba niepowiększona, o wzmożonej echogeniczności miąższu, dość niejednorodna, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone, bez złogów. PŻW nieposzerzony.Pęcherzyk żółciowy bez cech kamicy ". Aminotranseraza asparaginowa -22 U/l Aminotransferaza alaninowa - 34 U/l Bilirubina całkowita - 1,24 mg/dl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik USG wątroby może świadczyć o procesie włóknienia miąższu. To typowe zwyrodnienie wątroby w wyniku jej starzenia się lub spowodowanego nieprawidłowym trybem życia (głównie nieprawidłową dietą), czasami występuje samoistnie. Jeśli parametry wątrobowe w krwi są w normie zalaeca się dietę wątrobową, z wykluczeniem alkoholu oraz okresową kontrolę USG oraz parametrów czynności wątroby we krwi (co mniej więcej pół roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o interpretację wyników badań USG. w sąsiedztwie gałęzi żyły wrotnej widoczny obszar miąższu o wymiarach 2,5 x 1,5 cm wyższej ehogeniczności. naczyniak? ogniskowe stłuszczenie? Poza tym wątroba jednorodna w lini środkowo-obojczykowej długości 11,5 cm .drogi żółciowe i naczynia wątroby prawidłowej szerokości .prawidłowy obraz pęcherzyka żółciowego i trzustki.jednorodna śledziona długości 8,3 cm.nerki bez poszerzenia ukm i złogów dl: l-10cm ,p--8,5 cm.Pola nadnerczowe nieposzerzone.Wolnego płynu w jamie brzusznej i nadprzeponowo w jamach opłucnych nie stwierdzam.Nadmieniam ze w badaniu krwi miałam podwyższona amylazę dwukrotnie (128,146 )Alat i Aspat w normie ,hemoglobina i OB również.mam zapytanie jakie jeszcze mama wykonać badania szczegółowe? Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika :-(

witam, jestem tu nowa, mam pytanie. Wczoraj robiłam sobie badanie usg j. brzusznej wyszło, że mam powiekszona wątrobę (17 cm) o podwyższonej ehogenicznosci, byłam z wynikiem u lekarza, kazał mi tylko kupić hepatil i powiedzial, że *to taka moja uroda*, czy powinnam na własną rękę zrobic jakieś dodatkowe badania?, mój lekarz rodzinny nic mi nie zlecił, dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankowery@poczta.fm

Dzień Dobry !! Mam tutaj odebrane wyniki usg iinne które przedstawię ! Proszę o wyjaśnienie mi tych opisów gdyż lekarka ,która mnie skierowala na badania sama przebywa na chorobowym. Proszę podać mi wyjaśnienia co to jest i co może być skutkiem dalszym jeżeli nie podejmę sięleczenia. czekam na adr pankowery@poczta.fm USG Wątroba nie powiekszona o nieco wzmożonej echogęstości miąższu, bez zmian ogniskowych litych i torbielowatych, pęcheżyk nie powiekszony,gładkościenny,bez ech złogów w świetle Drogi zułciowe wewnętrztorbowe PZW i zyla wrotna szerokośc prawidlowa, Trzustka nie powiekszona ,jednorodna śledziona sonograficznie prawidlowe. Duże naczynia jamy brzusznej o prawidlowym przebiegu i świetle. Wenzly chlonne przestrzeni zaotrzewionej nie powiększone. Nerki wielkości,kształtu i położenia prawidlowego o prawidlowej budowie warstw miazszowych, bez cech zastoju moczu.Nerka lewa bez ech złogów ponad3-4mm w UMK W nerce prawej nie liczne bardzo drobne złogi sr do 4mm Penchesz moczowy gladkościenny. O tym że kamyszki mam to wiem bylem kiedyś na rozbijaniu w Poznaniu ale zawsze coś sostalo. Hematologia - OB 5 Biochemia AlAt 107,7 Cholesterol 251 Cholesterol LDL 151 Trójglicerydy 236 Badanie moczu jest wporządku to nie piszę pH 6,5 To po co mi kazała robić to nie wiem ale piszę P-ciała anty HIV1/ HIV2 i antygen p24HIV1 UJEMNY Byłem szczepiony na wątrobę w roku 07-08 na WZW typu B Proszę o napisanie mi co to jest za przychyna czy mogę sie tego pozbyć operacyjnie czy profilaktycznie ? Bo po badaniu UsG lekarz robiący to powiedział mi ze mam tłuszcz na wątrobie nie wielki. Adr pankowery@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Co oznacza opis badania USG wątroby: *Wątroba niepowiększona, echogeniczność miąższu podwyższona-cechy stłuszczenia, w okolicach jej wnęki widoczny jest niskoechogeniczny obszar o wymiarach około 40x17 mm-obraz usg typowy dla ogniska prawidłowego miąższu w stłuszczonej wątrobie, poza tym zmian ogniskowych nie uwidoczniono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam na imię Piotr 37 lat. Na podstawie podwyższonego wyniku alatu dostałem skierowanie na badanie USG. WW wyniku badania stwierdzono podwyższoną echogeniczność wątroby oraz obecność kilku przyciemnionych polipów wielkości do 4 mm. Poza tym wszystko w normie. Nie nadużywam alkoholu. Jestem zaniepokojony. Czy to są zmiany rakowe, jak z tym postępować? Proszę o poradę. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Wątroba- stan po resekcji lewego płata z powodu FNH. Prawy płat niepowiększony z kilkoma niewielkimi torbielkami, poza tym miąższ o nieco podwyższonej echogeniczności zachowanym rysunkiem naczyniowym - cechy niewielkiego stłuszczenia. Czy coś stosować, czy to jest prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chocolate ugg boots

This physical exercise seems straight forward almost also straight forward chocolate ugg boots http://www.obulex.co.uk/ugg-classic-short-boots-5825-chocolate-cheap-27.html. But, it can be incredibly effective. By allowing that negative chocolate ugg boots http://www.obulex.co.uk/ugg-classic-short-boots-5825-chocolate-cheap-27.html emotion the space to become truly felt, you*re coping with the emotion in lieu of stuffing it down and trying chocolate ugg boots http://www.obulex.co.uk/ugg-classic-short-boots-5825-chocolate-cheap-27.html not to really feel it. You*re in fact taking away the power with the emotion by giving it the space and focus it wants. When you immerse your self inside the emotion, and recognize that it can be only emotion, it loses its control. It is possible to clear your head and proceed with your job.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×