Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból odbytnicy przy endometriozie w czasie miesiączki


Gość Mirela

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego przy endometriozie odczuwam potwornie silne bóle w głębi odbytnicy w czasie miesiączki, które utrzymują sie przez cały cykl ale już nie takim natężeniem. Męczy mnie to już ponad rok. co dokładnie zaszło w moim organizmie? ( może to endometrioza powiedziało mi już kilu lekarzy ale nikt nie chce mi pomóc. ginekologicznie jest ok. w odbytnicy guza nie ma, więc pozostaje tylko to) co tam sie dzieje i czy można tym bólom jakoś zaradzić? dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejrzenie endometriozy jest duże trzeba by zastosować leki stosowane właśnie w endometriozie (hormonalne). One powinny przynieść efekt jeśli to jest endometrioza. O takim leczeniu musi zadecydować ginekolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na endometriozę nie ma zadnych leków, bo ona powraca. Ja miałam laparoskopię 3 lata temu i od tamtej pory bóli przy miesiączce już nie mam, ale wiem,ze mogą powrócić jeśli mogę coś polecić to zajdź jak najszybciej w ciążę , bo potem będziesz mieć problemy, ja z tego powodu cierpię na niepłodność. A ciąża ponoć pomaga zwalczyć endometriozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endometriozy niemożna wyleczyć ale można za to ją wyciszyć. Stosuje się leki hormonalne przez około 6 miesięcy, potem ginekolog zaleca zajście w ciążę. Nie jest prawdą że ciąża leczy endometriozę, może ją tylko wyciszyć - często choroba znowu powraca Mirela proponuję kolonoskopię , koniecznie podczas miesiączki ewentualnie laparoskopię rozpoznawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka tez miała endometriozę na jelicie grubym przy odbycie ale już była w takim stopniu że musieli jej usunąć 10 cm jelita grubego operacje miała w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi teraz jest na hormonach ale chciałaby zajsc w ciąże i nie wie czy bedzie mogła bo jeszcze dzieci nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×