Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłębczak na szyi


Gość Ewelina K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam kłębczaka rozpoznanego od roku. Jeżdżę od jednego lekarza do drugiego. Nikt nie wie co ze mną zrobić. Opinie są sprzeczne i wykluczają się wzajemnie . Czy jest ktoś po operacji ? Napiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ada, ja właśnie wróciłam po operacji kłębczaka szyjno-bębenkowego. Za trzy tygodnie mam kontrolę w Poznaniu. Udało się usunąć całego. Ja miałam operację na Przybyszewskiego, Natalia wcześniej podawała namiary na Warszawę, może spróbuj w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witajcie. Od długiego czasu ( już w latach) odczuwam czasem bolesne rozpieranie w uchu, trzeszczenie, piski, uczucie ucisku od wewnątrz na ucho, jakby coś mi tam.siedziało. cZęsto mam bóle głowy, czasem ucho pobolewa. Laryngolog nic nie stwierdził po tradycyjnym badaniu, żadnych zmian, żadnych wysiekow z ucha. Wszystkie dolegliwości mam po prAwej stronie. Bardzo mi to dokucza. Czasem mam chęć wyrwać sobie to.coś ze środka własnoręcznie, cokolwiek to jest. Są dni ,że dolegliwości są mniejsze a są takie że się nasilają. Jeszcze jedno. Podczas czyszczenia uszu w tym po stronie gdzie się coś dzieje jak po ściankach przyjadę patyczkiem to odczuwam wypuklosc, której wcześniej nie czułam i po drugiej stronie nic takiego nie odczuwam. Miejsce to jest bardziej tkliwe i jakby trochę obolale. Co o tym.sądzicie? Cala szyja po tej stronie ciągnie i boli aż do ramienia ale to się nasila i trochę odpuszczą choć cały czas nieustannie jest odczuwalne. Proszę o.rady i opinie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam kłębczaka na szyi w rozwidleniu tętnic, jest duży i kieruje się w stronę podstawy czaszki. Dostałam namiary na szpital Banacha w Warszawie, gdzie chcą mnie operować. Za to Poznań twierdzi, że operacja jest zbyt ryzykowna i proponują mi embolizację i radioterapię. Sama nie wiem co lepsze. Może coś poradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC ADA JA TEZ MAM BARDZO DUZEGO KŁĘBCZAKA ,JESTEM PO OPERACJI NA SZSERÓW NIE USUNIETO MI GO.TERAZ MAM EBOLIZACJE NA BANACHA A POZNIE J OPERACJA TEZ NA BANACHA.TAEZ MAM OBAWY NIEWIEM CO MAM WYBRAC.TYM BARDZIEJ ZE NA SZASERÓW POWIEDZIELI ZE BYŁO RYZYKO A NA BANACHA LEKARZ STWIERDZIŁ ZE ZOPERUJE.NIGDZIE NIE MOGE SKONSULTOWAC CO DAJE RADIOTERAPIA IMRT,JAKIE SA SZANSE NA LECZENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wczoraj wyniki CT. Ma rozmiary 78 x 37 x 36 mm w podziale tętnicy szyjnej. Na razie nie mam poważnych dolegliwości. W sumie to funkcjonuje dobrze. Proponują mi embolizację bo operacja jest bardzo ryzykowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetka, operacja przebiegła dobrze. Mam jedynie zaburzenia smaku i jak chodzę to zaczyna mnie mdlić, no i nie wiem czy nie dosłyszę na prawe ucho bo jeszcze jest zapchane opatrunkiem, czy jest znaczna utrata słuchu . W środę mam ściągnięcie szwów i wizytę kontrolną w poradni to zobaczymy co dalej. Dam znać. A jak Twoja mama się czuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc jestem po embolizaci cały dzien bolała mnie głowa i ucho byłem na silnych srodkach przeciwbólowych pozatym ok,22.06 mam operacje zobaczymy co bedzie dalej.Embolizacje da sie zniesc najgorszy jest jakos do jednego dnia po.*przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji przyzwojaka nerwu błędnego po wcześniejszej embolizacji moja rada nie wolno na przyzwojakach robic biopsji tak mi lekarze powiedzieli po fakcie najlepiej od razu tomograf lub rezonans miałam operację w Poznaniu na Garbary pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Betty jak sie czułas po operacji jaki ten guz był duzy i jak dochodzisz do siebie .Jezeli to mozliwe odpisz ewentualnie na wiad prywatną.Ja tez czekam na wielokrotnie przekładana operacje ,jestem po nieudanej operacji pózniej embolizacja i czekam na operacje juz w innej klinice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo powoli dochodzę do zdrowia guz nie byl zlosliwy ale swoje zrobil, mam usuniety lewy nerw krtani ale mam dobrego neurologopede, myslę że będzie coraz lepiej potrzeba czasu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomozcie jestwm po drugiej operacji duzego kłebczaka nieudanej po raz drugi w zlym miejscu chca mi robic trzecia ale z gory uprzedzili ze moze byc zle i moge tego nie przetrzymac.Poradzcie mi co moge jeszcze zrobic jak radioterapia ma sie do tego jestem na banacha w warszawie.Poratujcie prosze tym bardziej ze napewno sie nie zgodze na operacje Co sadzicie o gamma knife w czechach.Pani lewandowska prosze sie odezwac zgubilem kontakt.dzieki i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 5 lipca miałam operacje na Garbary tez mam problem z mówieniem ale moj kłebczk oplatał nerw lewy krtani ktory został usuniety tak mnie poinformowal profesor po operacji który mne operowal to był guz nerwu blednego wysoko przy tetnicach zaczynam mówic troche cicho ale moze bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... nie szukałam stron... forum.. bo już miałam dość. Mi usunięto już trzy klebczaki. Czwarty jest w bardzo trudnym miejscu. Niestety mocno i szybko urósł i znów we wtorek jadę... znów powtórka koszmaru... embolizacja...operacje. Widzę,że wiele osób na to choruje... tylko że ja miałam cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×