Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenoma folliculare glandulae thyroideae


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika

witam, mam 25 lat 2 tygodnie temu miałam operację wycięcia prawego płata tarczycy. chciałabym zinterpretować wynik adenoma folliculare glandulae thyroideae - włóknienie ogniskowe. wiem, że jest to guz nie złośliwy, ale co oznacza włóknienie ogniskowe? w badaniu wyszło także, że pozostały miąższ narządu - histomorphosis glandulae thyroideae normalis co to oznacza? i czy to chodzi o ten drugi płat tarczycy? chciałabym także dowiedzieć co robi się po takiej diagnozie, czy wystarczą badania co jakiś czas, czy będzie trzeba wyciąć drugi płat tarczycy? czy w moim przypadku trzeba będzie brać jakieś leki, czy nie trzeba nic z tym robić? dodam, że wizytę u endokrynologa mam dopiero pod koniec roku, a chciałabym wcześniej wiedzieć co mnie czeka. z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adenoma folliculare glandulae thyroideae - oznacza gruczolak pęcherzykowe gruczołu tarczowego (niezłośliwy nowotwór) co oznacza włóknienie ogniskowe? - oznacza, że guz miejscowo jest zwyrodniały w formie odkładającego się włóknika (nieistotne klinicznie) histomorphosis glandulae thyroideae normalis - histologicznie gruczoł tarczowy prawidłowy i czy to chodzi o ten drugi płat tarczycy? - oznacza to, że pozostały miąższ tarczycy poza guzem (czyli płat prawy) jest prawidłowy chciałabym także dowiedzieć co robi się po takiej diagnozie? - wystarczająca jest kontrolna wizyta u endokrynologa czy wystarczą badania co jakiś czas, czy będzie trzeba wyciąć drugi płat tarczycy? - nie ma potrzeby wycinania drugiego płata, wykonuje się kontrolne badania poziomu hormonów tarczycy i jeśli będzie ich niedobór to stosuje się ich substytucję czy w moim przypadku trzeba będzie brać jakieś leki, czy nie trzeba nic z tym robić? - będzie oznaczony poziom hormonów tarczycy, jeśli wystąpi ich niedobór będą one włączone w formie codziennie przyjmowanych tabletek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×