Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydłużone jelito grube o krętym przebiegu


Gość Aldona

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest następujący ,od połowy roku dokucza mi ból brzucha nad lewym biodrem.Czasem również prawa strona.Ten ból pojawia się po jedzeniu,przy szybkim chodzeniu oraz przy oddawaniu stolca.Pojawiają się również wzdęcia brzucha.w szpitalu wykonali kolonoskopie(kolonoskopii nie udało się dokończyć-wprowadzono do zgięcia wątrobowego,dalej coś blokowa- przerwano badanie).Następnego dnia powtórzyli kolonoskopie wirtualną.Badanie nie wykazało organicznej choroby jelita.Stwierdzono,że moje jelito grube jest znacznie wydłużone o bardzo krętym przebiegu.Esica i poprzecznica tworzą ostro pozaginane pętle.Zstępnica ubogiej haustracji. Przepisano mi dietę dużo płynów do picia.Stosuje się do diety ból nie ustępuje.Proszę o poradę.Co oznacza ten wynik?Czy to coś poważnego?Czy powinnam się leczyć farmakologicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ten wynik? - wynik oznacza, że ma Pani wrodzone wydłużenie jelita grubego, które właśnie może powodować problemu w oddawaniu stolca oraz dolegliwości bólowe ze strony jamy brzusznej Czy to coś poważnego? - to dość częsty problem występujący u ludzi nie zagrażający zbytnio zdrowiu, utrudnia tylko normalne funkcjonowanie organizmu Czy powinnam się leczyć farmakologicznie? - z reguły jest stosowana odpowiednia dieta oraz leki odpowiednio regulujące pracę jelit (takie jak wykorzystywane w zespole jelita drażliwego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×