Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta po złamaniu wybuchowym trzonu kręgosłupa


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem mężczyzną po 40tce...Dotychczas prowadziłem sportowo/ruchowy tryb życia... Początkiem listopada br. podczas prac na budowie własnego domku spadłem ze schodów ( wys. ok. 2,8 m) na ugięte nogi, uderzając tyłkiem o podłoże. W wyniku upadku doznałem złamania nasady dalszej kości promieniowej lewej bez przemieszczeń i co najgorsze: wieloodłamowe niestabilne złamanie wybuchowe trzonu L2 obejmujące wszystkie trzy kolumny. Do porażenia nie doszło. Operacyjnie wstawiono mi śruby pedikularne do kręgów Th12, L1,L3 i L4, wyk. dystrakcję złamanego kręgu, stabilizacje od Th12 do L4 z autoprzeszczepami kostnymi, implanty systemu synthes........ I tutaj moje pytanie do fachowców: jakie produkty wprowadzić do diety by kości prawidłowo się zrastały, a najważniejsze: czy po wyciągnięciu śrub/stabilizacji kręgosłupa i po rehabilitacji, zakładając że L2 się odbuduje prawidłowo, będę prowadził jeszcze czynny tryb życia tj. sport ( moje ukochane narty), rower itp. Obecnie do końca lutego mam nosić gorset jewetta, a najbardziej wskazana jest pozycja leżąca.. Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×