Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chroba Dercuma


Gość Magdalena z Śląskieg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena z Śląskiego

Witam,mam32 piszę w sprawie moich bardzo licznych i zaznaczam bolesnych tłuszczaków.Dziś poraz pierwszy spotkałam się z chorobą Dercuma,miałam już 3 zabiegi wycinania tłuszczaków(wycięto mi 4),i gdybym znalazła lekarza który by zgodził się mnie ciąc i pousuwał mi tłuszczaki,cieszyłabym się bo są one moją wielką udreką!! Dziwi mnie tylko jedno że żaden lekarz nie stwierdził u mnie choroby Dercuma,mimo że lekarze wiedzą że moje tłuszczaki są dla mnie bolesne.Owszem miałam badanie histopatologiczne i wynik okazał się że to tłuszczki.A jesli to nie choroba Dercuma to dlaczego moje tłuszczaki są twarde,są w jednym miejscu i b.bolesne?!Dużo czytałam w internecie ale nie spotkałam się nigdy kto by pisał że ma tłuszczaki bolesne,jedynie pewien pan Krzysztof z Krakowa(jedyna osoba)Zaznaczam również że robią mi się ciągle nowe,dosłownie gdzie się dotkne tam tłuszczak.Na plecach mam ich już okolo 30!Ostatnio pojawiły mi się w piersi 3 gdzie jeden ma 2.5cm!Jestem tym wszystkim przerażona!Proszę o jakąkolwiek rade co by pan zrobił z taka pacjetką jak ja?Co by pan doradził?Błagam o odpowiedz,za którą z góry serdecznie dziękuje.Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena z Śląskiego

Witam,tak mam nadwagę,lekarz nigdy mi nie zlecił badania poziomu hormonu,jedynie na cholesterol,którego wynik wyszedł b.dobry.Zaznaczam równiez że w mojej rodzinie zrobiłam mały wywiad i nikt nie miał tłuszczaków.Lekarze nigdy nie powiedzieli mi że moje tłuszczaki mogą byc spowodowane nadwagą,tylko że taka już moja uroda że występują tłuszczaki i muszę z tym żyć.Może mogłabym z tym życ ale one mnie bolą,gdzie się nie dotknę są bolące te tłuszczaki,czuję ogromny dyskomfort,Czy jest jakiś sposób aby się nie pojawiały?Dziś postanowiłam że muszę schudnąc,to będzie mój pierwszy krok!Co mam robic dalej?Czy naprawde nic nie można zrobić?Czy lekarz może mi odmówić wycięcia tych tłuszczaków,które mnie bolą?Dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Otyłość ma duże znaczenie w tej chorobie. Tak naprawde nie ma leku, który zatrzymał by proces powstawania tłuszczaków. Jeśli występują zaburzenia miesiączkowania lub inne zmiany wskazujące na zaburzenia hormonalne to warto zrobić badanie poziomu hormonów. Często w chorobie tej występują takie zaburzenia. Może wyrównanie ich poziomu przyniesie jakąkolwiek poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam 17 lat i też mam tłuszczaki..zaczęło się 3-4 lata temu kiedy zauważyłam zgrubienia na przedramieniu w lewej ręce, wycięto mi 2, zostawili 1.Po 2 latach zrobiło się ich 6, na drugiej ręce niedawno wyczułam 1 i na plecach mam 1. Nie wiem jak reszta ciała...Są naprawdę bardzo bolesne coś w rodzaju mocnych siniaków, prawdopodobnie mam je po mojej babci, przenoszone drogą genetyczną. Nie mam otyłości, mam 175cm wzrostu i ważę 64 kg.Nie wiem co mam robić dalej czy stosować jakąś niskotłuszczową dietę nie mam pojęcia, nic mi nie powiedziano w tym kierunku..3 czerwca idę do poradni onkologicznej, zobaczymy co powiedzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena z Śląskiego

Witam Meg!Mnie rownież mój pierwszy tłuszczak pojawił się gdy miałam 13-14 lat,na prawym przedramieniu,potem już pojawiały się na na drugiej ręce,potem nad kolanem i na plecach,a teraz już mam na całym ciele,dosłownie.Jest to dla mnie udrędką,poniewaz są bolące,lekarze nie chcą mnie ciąc bo mówią że będe cała w bliznach.Tydzien temu byłam znowu u innego chirurga i wręcz go błagałam aby mi wycioł,te które mnie bolą najbardziej,zgodził się,mam isc pod koniec czerwca.Będzie mi usuwał na plecach.Naprawde Cię rozumiem.Jedna lekarka kazala mi robic badania na cholesterol i poziom trójglicerydów.Robiłam sobie miesiąc temu,wyszły podwyzszone,obecnie jestem na diecie,staram nie jesc tłuszczów.Olej zastąpiłam oliwą,jem płatki owsiane,poprostu co mogę to ograniczam,ale gdy sie pojawia następny tłuszczak ręce mi opadają.Lekarze różnie mi mówią,ale żaden mi nie powiedział że to przez moją otyłosc.Poznałam kilka lat temu jednego czlowieka,który również ma tłuszczaki na całym ciele tak jak ja,ale jest szczupły,odżywia się zdrowo i też ma,takze sądze że to moze nie w każdym przypadku jest wina otyłosc(o ile wogóle jest).Proszę daj znac co Ci powiedzą w poradni onkologicznej.Sądze że nie wykryją nowotworu,tylko że to tłuszczaki,jesteś młodsza odemnie i życzę Ci z całego serca aby te tluszczaki Ci się nie pojawiały.Pozdrawiam. ps.odezwij się czasem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryszard z Opolskiego

Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich tych ktorzy maja te JEB...... tluszczaki mam 24lata pierwszego z calej rodziny tluszczakow ktore mam na swym ciele zaowazylem w wieku 15lat byl na prawym bicepsie mego ramienia zostal usuniety 5lat temu wtedy mialem ich juz okolo20 na calym ciele heheheehh malutkie wieksze szybko rosnace i te co w ogole nie rosna do dzis ale tendencjia rozwoju tej rodzinki jest dosc progresywna w chwili obecnej jest ich 35do 40!!! Nie bola ale uwieraj podczas szukania odpowiedniej pozycji do snu szczegolnie te na plecach. Jestem juz po 3ech zabigach wycieli mi te naj naj wieksze z brzucha plecow. Lekarze mowia *Znamy ten przypadek jest to choroba genetyczna i nie ma na nia zadnej farmakologicznej metody jest tylko ta inwazyjna ktora zostawia po sobie blizne ktora dobrze zasmarowana odpowiednimi preparatami zanika w 85procentach!!! Ale odradzamy ciecie sie na potege ze wzgledu na (jak to mawiaja) NIEUMIERALNOSC. Chodzmy dalej wiec mianowicie terminy zabiegow sa dosc odlegle okolo 3miesiace i nie jest to nic dziwnego wystarczy zwrocic uwage na to ile ludzi chodzi do Onkologa w naszym kraju.Osobiscie wspolczuje mlodym dziewczyna i Kobieta ktore maja ta przypadlosc jest wstydliwa krepujaca i blokujaca przed wypadami NP: Basen plaze silownie a nawet sex szczerze mowiac i wiem to ze swojego wlasnego doswiadzenia moze brzmi to dosc obscenicznie czy chamsko ale tak poprostu jest! Mimo to wszystko jezeli was nie chca *naprawic* nie dawajcie sie zmyc jesli macie ubezpieczenie sa zobowiazani wam pomoc malo tego TO JEST WASZE CIALO wiec gadki typu blizny itp moga se wsadzic tam gdzie slonce nie dochodzi.We Wroclawiu jest klinika ktora zajmuje sie tego typu zabiegami jeden to koszt 500zl i nikt nie bedzie was umoralnial w zaden sposob place tluszczaka wyciagaja szyja i papapa do nastepnego razu. pOzdrawiam i zapraszam do wspolnego debatowania na ten wlasnie temat poniewaz wiele z nas sie czaji i ukrywa z tym co ma na ciele a naprawde mozna wiele razem pomoc sobie nawzajem Czyz nie????/ Tym czasem wiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena ze Śląskiego

Witam pana Ryszarda,często zagladam na to forum z nutą nadzieji że ktos sie wyleczył z tych tłuszczaków! Czytałam co pan napisał,pan ma i 40-50 a ja nawet już nie umiem policzyć ale napewno ponad 100 ich mam,i moje są bolesne na dodatek! Byłam u chirurga ale cóz z tego że jestem ubezpieczona i NFZ płaci jak mi mogą ze skierowania tylko jeden wyciąc,to nic nie da,a mi lekarz wytnie taki co jemu odpowiada a nie te które ja bym chciała,bo chcę te duże i bolące.No chyba żebym zapłaciła,ale niestety nie mam kasy.To jest poprostu mój koszmar!!!! Gdybym miała kase szłabym prywatnie,są to drogie zabiegi.A we Wrocławiu za te 500 zł to wytną ile człowiek chce tych tłuszczaków.Zna pan bliżej coś na ten temat? Proszę o odpowiedz,za którą z góry dziękuje.Pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna z mazowieckiego

Chciałabym się coś więcej dowiedzieć o chorobie Dercuma. Mam bolesni guzki na plecach, które cały czas rosną i bolą gdy sie dotknę . Nie wiem czy są one grożne , czy tylko sprawiają dyskonfort. Prosze kogoś o podanie więcej na ten temat. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena ze Śląskiego

Witam Aniu,czy wiesz napewno czy to choroba Dercuma? Moim zdaniem powinnaś isć na wycięcie jednego guza i podanie go badaniu histopatologicznemu.A guzy...no cóz mnie akurat robią się coraz to nowsze,mam je dosłownie wszędzie! Podobno nie ma leczenia tłuszczaków i trza z tym żyć.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena ze Śląskiego

Witam,czy czytaliście o chorobie Dercuma w Wikipedia(wolna encyklopedia)? I czy Wy też macie takie same objawy oprócz bolących tłuszczaków?Proszę o odpowiedz,wspierajmy się na tym forum,jeśli to możliwe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P. z Łódzkiego

Witam, kluczem do usunięcia jest dobry chirurg, najlepiej plastyk, a jeszcze lepiej z kliniki chirurgii plastycznej. Ja usuwałem ich sporo, ze względów estetycznych głównie z rąk. Te pierwsze usunięte ciężką ręką chirurga pozostawiły blizny, późniejsze, niezależnie od wielkości, pozostawiły ślady 2-3 mm. Ale wymaga to determinacji (i siły) chirurga. Po cięciach w poprzek mięśni ślady są jeszcze mniejsze. Ważna jest też technika szycia, u mnie najwięcej śladów pozostawiły ,, kokardki,,. Najlepiej sprawdza się wiązanie do środka, zostają wówczas małe kropeczki po obu stronach blizny. Jeszcze raz powtórzę: najważniejsza jest determinacja chirurga, cięcia nie muszą być większe niż 2-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwia ze szczecina

witajcie!jestem osobą szczupła i też mam te cholerne tłuszczaki i to w udzie,zaczyna mnie bolec już cała noga i umieram ze strachu,czy taki tłuszczak nie może się przerodzić w nowotwór złośliwy,bo przecież tłuszczak to nowotwór z tym,że łagodny.mam w rodzinie chirurga i powiedział,że szkoda ciąć kobietę i robić jej szpecące blizny,lepszą metodą są zastrzyki,już jeden miałam 2 lata temu,ale jak widać jeden to za mało,gdyż tłuszczak co prawda się zmniejszył,ale nadal jest i zaczyna coraz bardziej boleć,jestem zdołowana i bezradna :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena ze Ślaskiego

Witam Sylwia,czy mogłabyś podać wiecej szczegółów na temat tego zastrzyka,który dostałas?A co do chiurga w Twojej rodzinie to może i ma rację ale nie wie jakie te tłuszczaki są uciążliwe,ja jesli bym miala chirurga w rodzinie to już mam wszystko powycinane,bo dla mnie to jeden koszmar!! Pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P. z Łódzkiego

Też jestem ciekaw tych zastrzyków, pewnie to lipoliza z lecytyny. Myślałem, że stosuje się to tylko u otyłych zamiast liposukcji: brzuch, biodra, uda. Napiszcie czy to jest skuteczne przy tłuszczakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna z Rzeszowa

Witam serdecznie wszytskich. Ja mam 2 takie guzy w przed ramieniu lekarz powiedział z enajprawdopodobniej sa to tłuszczaki. Starsznie mnie bola ledwie ruszam ręka. Mam iść za 2 dni na USG, ale starsznie sie boje. tak cyztam wypowiedzi Wasze na forum i boje sie ze churuje na ta Chorobę Dercuma. wogóle okropnie boje sie co mi jest. Boje sie ze beda sie mi pojawiać guzy cały czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena ze śląskiego

Witam wszystkich i pytan czy ktoś zna receptę aby te cholerne tłuszczaki się nie pojawiały!!! Mnie coraz to nowsze się pojawiają poprostu obłęd jakich mało!! Dawacje ludzie jakieś znaki życia częściej! Dlaczego się nie wspieramy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam tłuszczaka ( tak mi się wydaje, że to on ) od 3 lat na plecach. Na początku lekko bolał i myślałem że mnie coś ugryzło. Po pewnym czasie w ogóle go nie czułem tylko rósł nieznacznie. Obecnie od paru dni odczuwam spory ból gdy go dotykam, tłuszczak tak jakby się rozlał,opuchnął i zrobił się czerwony dookoła. Nie wiem co mam robić. Czy iść do lekarza czy poczekać i samo przejdzie. Smaruje go maścią na opuchnięcia i jakby się zmniejszał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój mąż ma niezliczoną ilość tłuszczaków. Są one usadowione w różnych miejscach,często całymi gniazdami. W trakcie rośnięcia bardzo go bolą. Dużo ma na plecach pod żebrami, na podbrzuszu i w okolicy żeber, na rękach i na udzie. Boi się iść do lekarza i bardzo się z tym męczy. Mąż ma 176 cm wzrostu i waży 90 kg. Może ktoś coś pomoże. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z tego co wiem to tluszczaki to nic innego jak toksyny upychane przez organizm pod skore,organizm zle sie oczyszcza,watroba i jelita nie pracuja dobrze.Raczej nie ma na rynku lekow,ktore byly by skuteczne na ta dolegliwosc,a jedyna szansa na wyleczenie tluszczakow bez skalpela i blizn to przejscie organizmu na odzywianie endogenne(wewnetrzne) inaczej glodowka lecznicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena ze śląskiego

Witam Marcina,powiedz mi jak ma wyglądac te odzywianie endogenne?Czy jesli bym zastosowała takie odżywianie to tłuszczaki mi znikną?Są one moją udreką i pojawiają się następne.Koszmar to mało powiedziane,ból,dyskonfort.Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odzywianie endogenne nastepuje,kiedy calkowicie pozbawi sie organizm w pokarm z zewnatrz,wtedy zaczyna sie przejscie z zewnetrznego odzywiania na wewnetrzne.Organizm by utrzymac funkcje zyciowe zaczyna zjadac wszystko to co jest niepotrzebne,chore i zbedne.Tluszczaki sa wlasnie takimi toksynami,ktore zalegaja pod skora i sa zbedne dla organizmu.Dlatego zeby sie wyleczyc z tluszczakow potrzebne jest przeprowadzenie dlugotrwalej glodowki leczniczej pijac tylko wode.Zeby zaczac taka kuracje,trzeba sie do niej dobrze przygotowac i najlepiej przed rozpoczeciem poczytac na ten temat w internecie(glodowka.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysio ze Śląska

Mam akurat już 50-tkę.Od 21 rż.walczę z tłuszczakami.Początkowo chirurdzy wycinali mi pojedyncze guzki,póżniej miałem 2-ie operacje. pozostały większe blizny.3-ią operację mialem w Prywatnej Klinice Kolasińskiego w Swarzęcu koło Poznania(1 tłuszczak-100zł),po których są 3mm blizenki..Razem mam usunięte 56 tłuszcaków.Nie ma innej metody. Czym mniejsze usunięte tym mniejsze blizny,muszą być usunięte w całości inaczej w tym miejscu powtórnie powstanie tłuszczak. Nie wiem ale ostatnio stosowałem grzybek tybetański i nie rosną tak intensywnie. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×