Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to może być wyrostek?


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3-ch miesięcy boli mnie w prawym boku. Byłam z tym u lekarza rodzinnego, który skierował mnie do chirurga. Chirurg zbadał mnie dotykiem i wysłał do ginekologa, który stwierdził, że ból nie jest związany z narządami rodnymi. Tracę apetyt wręcz nie mam ochoty na jedzenie. Coraz częściej pojawiają się silniejsze ataki (tak ja je nazywam). Zaczynają się w nadbrzuszu a kończą w prawym boku. Nie wiem co dalej robić.? Gdzie się udać po pomoc? Ból nie mija, a ja nadal nie wiem co mi jest. Czy bóle związane z wyrostkiem mogą trwać tak długo ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle związane z zapaleniem wyrostka robaczkowego skończyłyby się w końcu zapaleniem otrzewnej i zabiegiem operacyjnym w trybie natychmiastowym. Warto byłoby wykonać USG jamy brzusznej, gdyż takie objawy mogą sugerować kamicze zapalenie pęcherzyka żółciowego. Ewentualnie po wykluczeniu patologii w zakresie narządów miąższowych wykonanie gastroskopii oceniającej śluzówkę żołądka i dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od zeszłego piątku podczas uciskania czuję ból w okolicy prawego nadbrzusza i podbrzusza. W zeszły piątek częściej oddawałem mocz, a w środę wieczorem kilka razy byłem w ubikacji z powodu biegunki. Mam apetyt, temperatura waha się między 36,2 a 36,6. Metody za pomocą których można stwierdzić że to wyrostek takich objawów nie dają. Ostatnio miałem sporo stresujących sytuacji, a także ćwiczyłem na ciężarkach i wykonywałem brzuszki. Czy to może być od tego? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Objawy w żaden sposób nie sugerują zapalenia wyrostka robaczkowego. Być może właśnie dolegliwości bólowe w zakresie powłok brzusznych są związane z przeciążeniem ich mięśni podczas ćwiczeń. Proszę odbarczyć mięśnie powłok brzusznych i jeśli dolegliwości nie ustąpią po 2-3 dniach udać się na bezpośrednią wizytę do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie gdy zjem cos slonego zaczyna mnie koloc caczsem w prawej pachwinie a tak to boli mnie w prawym boku i czasem idzie mi przez cale nerki i dosyc czesto wstrzymuje sie z oddawaniem kalu gdrzy zawyczaj nie mam czasu i czuje sie ze mam spuchniety prawy bo niestety jestem osoba ktora duzo dzwiga i mam duzo stresow i tak samo mam jak zjem bardzo slone jedzenie z ostrym .Prosze mi mniejwiecej powiedziec co mi dolega ..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×