Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeszczep paznokcia po utracie części palca


Gość JoAnka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość odrośnięcia lub przeszczepu paznokcia? Straciłam około 1cm palca wskazującego prawej ręki, bardzo nie podoba mi się ten widok stąd moje pytanie. W czeskiej klinice w której byłam pielęgniarka wspomniała coś że są specialiści którzy zajmują się że tak powiem *przyklejaniem paznokci*, czy to jest prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paznokcia nie da się przeszczepić. Jeśli została zniszczona macierz paznokcia to już paznokieć nie odrośnie. Być może są metody sztucznego naklejania imitacji paznokcia, lecz ja się z tym jeszcze nie spotkałem,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Studentka

Mam dokładnie ten sam problem... Nie mam już części palca wskazującego od hm... niech zaraz policzę.... ponad 7 lat. Miałam wtedy 16 lat, szłam do liceum. Na początku był straszny ból, a potem załamanie i odraza do tego widoku... Przez kilka lat walczyłam, jeździłam po różnych klilnikach, lecz każdy lekarz rozkładał ręce... Można by powiedzieć, że się przyzwyczaiłam, ale to nie prawda... Musze nosić plaster, gdyż dotkniecie czegokolwiek kikutem sprawia mi ból... Większość osób, które znam nie wiedzą o moim *defekcie*, staram się to ukrywać, ale pocieszeniem może być to, że ludzie żyją bez rąk, nóg, a ja zamartwiam sę tak na prawde głupim kawałkiem palca... gdyby Ktoś słyszał jednak o jakimś *cudownym* zabiegu to bardzo proszę o odpowiedź w wątku... Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×