Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieoperacyjne leczenie raka jelita grubego


Gość zrozpaczona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zrozpaczona

Czy można wyleczyć nowotwór jelita grubego bez operacji? Chory - mój brat ma 40 lat i nigdy świadomie nie zgodzi się na operację, ani nawet na kolonoskopię. Ma kilkukrotnie krew utajoną dodatnią, OB bardzo wysokie, zaparcia od kilkunastu lat po 7 - 8 dni, obecnie są naprzemniennie z biegunkami, śluz w stolcu, inne badania w normie. Neguje swój stan, twierdząc, że jest ok. Ma jednak bóle brzucha, prawie codziennie - w górnym lewym rogu brzucha, ucisk, wzdęcia i doszły teraz bóle krzyża. Widzę to. Jak to się dalej potoczy? Co robić? Co grozi, jeśli nic z tym nie zrobi? Przecież to jeszcze młody człowiek. Czy to rak? Czy może być inna choroba? Błagam Was o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia tylko brat musi udać się do lekarza i zgodzić się na badanie kolonoskopowe. Bez tego badania trudno określić czy jest to jakiś przewlekły stan zapalny jelit czy raczej nowotwór. Badanie kolonoskopowe odpowie ewidentnie na to pytanie i wtedy dopiero będzie można włączyć odpowiedni sposób leczenia. Jeśli to nowotwór jelita grubego to najskuteczniejszym sposobem leczenia jest operacyjne usunięcia guza wraz z fragmentem jelita grubego. Nie ma innego wyjścia tylko brat musi wykonać to badanie inaczej może skończyć się to tragicznie, gdyż może okazać się, że choroba jest już tak zaawansowana, że nic nie da się już zrobić w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały obraz raczej przemawia za rakiem jelita grubego. I chory może nawet to czuje. Ja nie wiem, czy nie jest za późno. Konieczne badanie kolonoskopii. Szkoda życia, a skończy się za rok-dwa niedrożnością lub perforacją jelita i otarciem o śmierć, ciężka nagła operacją lub samą śmiercią chorego. Tu mamy bardzo poważną sprawę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wykazało badanie RTG jelita, nie jest to przyjemne, ale do zniesiena. U mnie pierwsze rozpoznanie, przed kolonoskopią przeprowadzono na podstawie RTG. Skonczyło się i tak wycięciem guza z przyległościami, razem ok. 30cm, 5 lat temu. Sluz i krew w kale sam byłem w stanie stwierdzić i poszedłem do lekarza itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×