Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Colitis chronica non classificata


Gość agnusia

Rekomendowane odpowiedzi

Colitis chronica non classificata - zapalenie przewlekłe jelita grubego nie sklasyfikowane (niewiadomego pochodzenie czyli niespecyficzne) Wykonane było tylko do zagięcia śledzionowego...? - pełną kolonoskopię wykonuje się do kątnicy, do zagięcia śledzionowego wykonuje się kolonoskopie krótką, nie wiem dlaczego była wykonana kolonoskopia do zagięcia śledzionowego - może badanie przerwała silna reakcja bólowa pacjenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było dokładnie, z powodu silnego bólu u mnie lekarz odstąpił od dalszego badania...Co zatem dalej powinnam zrobić.....Próbować kolejny raz kolonoskopii po tym jak lekarz hematolog obejrzy wyniki, bo mam przewlekłą anemię z niedoboru żelaza...Proszę o odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo rozpoznanie. U nas w Szpitalu po prostu przed zabiegiem podają taka dożylną narkozę miałem to drugi raz i całkiem fajne uczucie a po wszystko w d... I takie piękne wszystko jednym słowem porządnie odurzony byłem był to drugi raz w życiu z tą narkozą ,ale tym razem jakoś słabiej to czułem . Przy wybudzaniu czułem ten ból jak już wyciągał sprzęt i myślałem,że dopiero zaczynają. Miewam potworne bóle godzinę przed wypróżnieniem i po tak 40 min przed i 1-2h po czasami krócej. Boli mnie w dole brzucha , na wysokości pęcherza takie silne uderzające bóle podobne jak te kiedy kamienie rodziłem,ale tu czuję ,że jest to wtedy jak masy kałowe się przesuwają. Czasem coś zjem nie tak i tak boli co.dziwne ciągnie do pachwin. Zastanawiam się czy to nie gilga tych kamieni gdzieś stąd taki ból bo jest wręcz identyczny z tym , który miałem jak kamień był w moczowodzie przy ujsciu do pęcherza. Zawsze boli tak samo i wyym samym miejscu. Po bólu jestem wykończony bardzo i slaby. Morfologia ok . Hemoglobina itd. Żadnej anemii wyniki olimpijskie póki co. Ale te bóle to.tragedia. Jelita wyniszczone przez antybiotyki za młodych lat. Dużo stresu tez. 16 lat na nerwicę lękowa i depresją się leczę . To też zrobiło swoje. Ogólnie kiepsko. Biorę Asamax 500 na początku bylo ok . Teraz jest znowu jak na początku. Nie wiem gdzie szukać pomocy już. Sterydy podawali tylko w szpitalu. Najgorsze, ze nie rozumiem co to za choroba. Czy jestem w grupie ryzyka raka itd? Czy mogę nagle umrzeć z powodu perforacji jelita np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×