Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie brzucha przy nacisku i krew na papierze toaletowym po połknięciu kawałka szkła


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

3 tygodnie temu połknąłem niewielki kawałek butelki. Otwierając tymbark uszczerbała się szyjka i kawałek jej około cm długości i pół szerokości dość ostry wpadł do butelki. Nieświadomy piłem tymbark i poczułem jak owe szkło przeleciało przez gardło. Nie plułem krwią, więc zbagatelizowałem to. Najadłem się, chipsy oraz duży hamburger bo myślałem, że wyjdzie z kałem. po 2tygodniach podczas wypróżniania się zauważyłem na papierze niewielkie ilości krwi. Nic mi to nie mówiło dopóki nie zaczął kłuć mnie brzuch poniżej pępka z lewej strony. Kłucie nie jest mocne. kuje wtedy gdy naciskam, krew w kale nadal się pojawia niewielkie ilości.W sumie od feralnego połknięcia kawałka szyjki minęło już 3tygodnie. Nie wiem co robić w poniedziałek myślę udać się do lekarza rodzinnego a później na prześwietlenie brzucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie objawy mogą świadczyć o wbiciu się i zranieniu śluzówki jelita przez szkło (stąd te dolegliwości bólowe jak i krwawienie z przewodu pokarmowego). Niestety, ale zdjęcie RTG nie wyjaśni sprawy w przypadku szkła ponieważ szkło jest przezierne dla promieni rentgenowskich. Prawdopodobnie będzie Pan wymagał hospitalizacji i obserwacji - zapewne jednym z badan będzie kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zajefajnie */ Ale mogę się nie zgodzić na żadne z tych badań ? w końcu 3 tygodnie już minęło od połknięcia i żadnych objawów oprócz kłucia brzucha i czasami pojawienia się krwi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt wbrew woli pacjenta kolonoskopii nie zrobi, ale wczesniej, czy później widzę tu konieczność tego badania. Proponuję przezwyciężyć wstyd, przezwyciężyć strach - fakt, badanie jest nieprzyjemne bardzo i czym prędzej sprawę, która jest jeszcze bez powikłań poprostu zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u lekarza pierwszego kontaktu. Dostałem skierowanie do chirurga oraz skierowanie na zdjęcie rengenowskie. Pani w pracowni RTG zaśmiała się, że nic nie zobaczymy na tej fotce no ale lekarz rodzinny uważa, że będzie widać cień :). Zobaczymy co jutro chirurg powie. Ale podejrzewam, że w środę trzeba będzie wybrać się do Onkologa i zrobić kolonoskopie koło piątku ... Tak czy owak przez to naciskanie ciągłe brzucha ból jest większy takie dziwne uczucie pełności brzucha mam. Chirurg stwierdził, że szkła nie ma na zdj nie było widać i jak to było tak dawno to go dawno już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle się zmniejszyły nie są już tak mocne, co do krwi w kale to nie była ona bezpośrednio w stolcu czy też dookoła kupki tylko na końcu przy podcieraniu możliwe, że podrażniony odbyt stąd też krew ... Kolonki nie zlecono. Jak nie przestanie boleć trzeba się będzie ponownie udać do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opiłki metalu z wkrętarki to mój problem. Opiłki są mniejsze niż milimetr czy więc czy będzie je widać na rtg? Czy mogą wędrować z krwią? Przypadkiem mogłem to zjeść a są tak małe że raczej nie spowodują krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×