Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg wzmacniania mięśni miednicy po operacji wypadającej odbytnicy


Gość Agatka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pół roku temu miałam operacje ze względu na wypadanie odbytnicy przeprowadzona mi operację wewnętrzno-brzuszną.Teraz w grudniu wybieram sie na usuwanie prawdziwych szwów z rany z brzucha.Z tego bliznowca bedzie scinana grubsza warstwa skory by pan profesor mogl dojrzec gdzie sa szwy umiejscowione.szwy dawaja mi straszne dolegliwosci jelitowe sa chyba za bardzo sciągniete do rany .mam problemy z oddawaniem gazow straszne nadęte mam jelita po prawej stronie od gory (od pepka)do samego spojenia lonowego,mam z tego powodu wielkie dolegliwosci bolowe(rwania,żgania) mam slabe miesnie miednicy ,ciagnie mnie do dolu az do okolicy miednicy mniejszej sa to nieprzyjemne bole.Bez mocnych tabletek przeciwbolowych sie nie umie obyc. Mam wlasnie rowniez tam miec przeprowadzony zabieg celem wzmocnienia miesni miednicy od krocza(prawdopodobnie od tylu-od krocza),jesli dobrze zrozumialam pana profesora.Moglby pan mi powiedziec czy zabieg taki polega na stalym wzmocnieniu miesni miednicy ,ze przestane odczuwac te straszne ciagniecia w dół i przestane miec te rwania?Czy spowoduje ten zabieg ze i moj odbyt sie podniesie do gory...bo poki co moj odbyt nie ma swojego stalego polozenia tylko w srodku ewidentnie ciagnie mi go w dol a z gazami dzieki temu mam rowniez problemy (trudnosci z oddawaniem gazow jakby cos mi przeszkadzalo z prawej strony ,uczucie jakbym miala tam pewna nierownosc) :(.Na czym polega taki zabieg.Wolalabym aby to polegalo na nacieciu od tylu od krocza miejsca,aby pan profesor mial dojscie bezposrednio do tych partii miesni miednicy. Mam 21 lat i zalezy mi na precyzyjnym zabiegu.Ale Pan z pewnoscią orientuje się na jakiej zasadzie przeprowadzany jest zabieg.prosze o wskazowki i o wsparcie.Z gory dziekuje za wysluchanie i prosze o szybka odpowiedz ,celem rozwiania moich obaw i watpliwosci.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby pan mi powiedziec czy zabieg taki polega na stalym wzmocnieniu miesni miednicy ,ze przestane odczuwac te straszne ciagniecia w dół i przestane miec te rwania? - prawdopodobnie zostanie wykonana plastyka mięśni, która je wzmocni i zniweczy Pani dolegliwości Czy spowoduje ten zabieg ze i moj odbyt sie podniesie do gory? - tak powinno się stać, trzeba jeszcze w tej sprawie porozmawiać z profesorem, który będzie przeprowadzał zabieg Na czym polega taki zabieg? - trudno mi określić, gdyż metod operacyjnych jest wiele, trzeba w tej sprawie rozmawiać z profesorem, z reguły takie właśnie zabiegi wykonuje się z dostępu od krocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zabiegu wzmocnienia miesni miednicy powinnam zaczynac odczuwac normalne parcie na stolec bez potrzeby zapalenia papierosa? niestety mam takie trudnosci z procesem wydalniczym i z gazami ,ze tylko dzieki papierosowi plus kawa ...odczuwam dopiero potrzebe pojscia do ubikacji.i tu nie o sfere psychiczna chodzi...poprostu tak mam:( a ja bym chciala sie uwolnic od tego nalogu a poki co nie mam takiej mozliwosci bo wowczas nie potrafie sie wyproznic*(dziekuje z gory za odp.( 9 grudnia wybieram sie do szpitala ,bylo by mi milo gdyby pan jutro ze wzgledu na to mi odpisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam operacje z dostepu od krocza,dzwigane jelito ktore kiedys upadlo(wzmacniane na miesniach krocza) prosze mi powiedziec dlaczego dalej nie dostaje normalnego parcia na stolec,mam okropne dolegliwosci jelitowe nagle skurcze a gazow ciezko sie pozbyc bo cos mnie hamuje w brzuchu (twarda cala strona brzucha az do pachwin po prawej stronie...uczucie ciągniecia w dół, ze nie potrafie chodzic wyprostowana...lewa strona ciala jakby zdrowa a prawa chora...(a w odbycie uczucie wedrowania czegoś (jakby cos mi zatykalo ujscie prawostronnie,stad problemy z gazami i ze stolcem.Czy ja w ogole bede zdrowa?? jelita puchna,problemy z zoladkiem,chudnę.*( czy to proces ukladania jelit?ile takie cos trwa?Czy kiedys to wedrowanie w odbycie i dolegliwosci w brzuchu miną?jak dlugo sie czeka?ile czasu sobie musze dac,prosze o szczegolowa odpowiedz,Bo ja już jestem bardzo znerwicowana i wykonczona 4 letnią męką z tymi jelitami i ukladem wydalniczym.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×