Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste biegunki i skurcze brzucha po resekcji wątroby z powodu naczyniaka olbrzymiego


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W lutym br. miałem robioną resekcję wątroby z powodu naczyniaka olbrzymiego i od tego czasu mam bardzo częste biegunki oraz skurcze brzucha oraz bóle brzucha, notoryczne przelewanie w brzuchu. Miałem robioną w maju br kolonoskopię w ramach chirurgii profilaktycznej czynników ryzyka związanych z nowotworami złośliwymi. Zakres badania: końcowy odcinek jelita krętego. Wszystko było w porządku. Teraz dodatkowo zrobiłem sobie badanie kału i wyszła mi próba dodatnia krwi utajonej w kale i próba dodatnia na helicobacter poli. Helicobacter poli już miałem wykrytą w 2009 roku przy okazji gastroskopii, ale została wtedy poprzez leczenie zlikwidowana. Teraz pojawiła się z powrotem. Najbardziej martwię się tą krwią utajoną w kale i nieustępującymi bólami brzucha oraz problemami z wypróżnianiem. Czym to może być spowodowane? Czy mam się już zacząć bać? Czy krew utajona w kale może być wynikiem hemoroidów (wiem, że mam małe hemoroidy wewnętrzne i czy w wyniku tych częstych biegunek mogły one zostać podrażnione i stąd tak krew utajona w kale?). Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to może być spowodowane? - skoro kolonoskopia nie uchwyciła żadnej patologii to radziłbym jeszcze zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii celem oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego, jesli wynik będzie prawidłowy to podłożem wyżej przedstawionych dolegliwości mogą być zaburzenia czynnościowe jelita grubego (zespół jelita drażliwego) Czy mam się już zacząć bać? - raczej nie ma powodów do obaw o jakąś groźną chorobę Czy krew utajona w kale może być wynikiem hemoroidów (wiem, że mam małe hemoroidy wewnętrzne i czy w wyniku tych częstych biegunek mogły one zostać podrażnione i stąd tak krew utajona w kale?) - tak może właśnie być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zrobiłem prywatnie gastroskopię i wyszła następująco: Przełyk: b/z Wpust: poszerzony żołądek: b/z test ureazowy ujemny Odżwiernik: b/z Opuszka: Sluzówka lekko rozpulchniona Dwunastnica: Sluzówka z szarawym nalotem Rozpoznanie:Bulbitis et duodenitis minimalis gradu Dilatatio cardiae Proszę o informację na temat przedmiotowych wyników badań. Czekam teraz na wizytę u gastrologa (został mi jeszcze prawie miesiąc do wizyty). Czy badanie to wniosło coś do moich dolegliwości i czy to może być np. przyczyną moich uporczywych biegunek? Proszę o radę co mam dalej zrobić, bo dłużej już nie wytrzymam zwłąszcza z tymi biegunkami. Kiedy wydaje mi się, że jest wszystko w porządku nagle zakręci mnie w brzuchu, strasznie głośno zacznie przelewać w brzuchu (coś jak bulgotanie) i za chwilę już muszę gonić do toalety. Szczyści mnie wtedy do końca, jak po lekach przeczyszających.Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×