Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie w okolicach wyrostka robaczkowego i serca


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia borykam się z kłuciem w boku, są to miejsce mniej więcej w okolicach wyrostka. Kłucie to nie jest silne ale odczuwalne. Pierwsze moje podejrzenie padło na wyrostek robaczkowy, zapoznałem się dokładnie z symptomami jakie powinny się objawić przy wyrostu i muszę napisać, że nie posiadam żadnego z nich. Nie czuję żadnych mdłości, nie mam wysokiej temperatury, przy zgięciu prawej nogi również nie odczuwam bólu, żadnych wymiotów i zaparć. Początkowo ból ten, kłucie pojawiało się sporadycznie, teraz towarzyszy mi cały czas. Zaniepokoiła mnie jednak inna sprawa. Mniej więcej po tygodniu czyli dnia dzisiejszego ten sam ból, kłucie pojawiło się w okolicach serca. Minęło już kilka dobrych godzin i nie ustaję. Teraz odczuwam ból w boku jak i przy sercu, wydaję mi się że odczuwam tak jakby lekką duchotę od kiedy pojawił się ten ból przy sercu, troszku ciężej mi się oddycha. Pytanie brzmi, czy mimo wszystko może to być wyrostek robaczkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne aby był to wyrostek,chyba że ma nietypowy przebieg twój stan zapalny.Radziłabym ci udać się do lekarza rodzinnego,może będzie trzeba wykonać USG jamy brzusznej,EKG serca,badanie moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości mogą być związane z neuralgią czyli samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych bez uchwytnej przyczyny. Trzeba jednak najpierw wykluczyć przyczyny organiczne takich doelgliwości, ażeby móc rozpoznać neuralgię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×