Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieleczone wnętrostwo a erekcja


Gość M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat i od urodzenia cierpię na wnętrostwo jednego jądra (dowiedzialem się o tym okolo roku temu, tzn. wklekałem aby dowiedziec sie co to dokladnie jest) i w niedlugim czasie mam zamiar udac sie do chirurga w tej sprawie. Mam jednak pytanie, którego raczej chirurgowi nie zadam, mianowicie w przypadku gdy dochodzi u mnie do erekcji powinienem twierdzic, ze z plodnoscia powinno byc u mnie wszystko w porzadku? I jeszcze jedna rzecz, czy w moim przypadku (21 lat) mozna to uznac za *zaawansowane zaburzenie* i czy powiklania mogą byc znacznie grozniejsze? Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama możliwość erekcji nie oznacza, że jest Pan płodny (trzeba ocenić nasienie w badaniu laboratoryjnym, jego jakość i ilość). Niestety tak późne rozpoznanie wnętrostwa raczej oznacza usunięcie tego jądra. W jądrze w przypadku wnętrostwa jest duże prawdopodobieństwo, że istnieje nowotwór. Urolog po badaniu bezpośrednim, na pewno USG zadecyduje co do dalszego postępowania, ale w Pan wieku trzeba się niestety spodziewać amputacji jądra, gdyż zapewne jest ono już nieaktywne produkcyjnie i zagraża przemianie nowotworowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź. Postanowiłem z tą sprawą udać się bezpośrednio do specjalisty chirurga-onkologa, kazał mi zrobić badania AFP (markery czy cuś) i usg jąder oraz kanału pachwinowego prawego. Za kilka dni mam badania. Powiedzial mi jednak, ze nalezy owe jądro z kanału pachwinowego usunąć i zapewniał że żadnego nowotworu tam nie bedzie bo juz za dlugo cierpie na wnetrostwo, oraz że mogę bez problemu funkcjonowac z jednym jadrem w mosznie jako *mezczyzna*, dlatego tez chcalem zapytac jakie nastepstwa niesie usunięcie jądra z kanalu pachwinowego i czy szansa na zachowanie plodnosci jest w moim przypadku duza oraz ogolnie mogą jakies zaburzena wystapic? Ogolnie chodzi o to na co moge liczyc po tym wszystkim. :) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej usunięcie tego jądra z kanału pachwinowego nie powinno przynieść żadnych niekorzystnych następstw, bo to jądro już praktycznie nie funkcjonuje. Płodność zazwyczaj u mężczyzna jest zachowana mimo jednego jądra. Myślę, że nie powinno być kłopotu po zabiegu amputacji jednego jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×