Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra i wyczuwalny guzek


Gość michal

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem robione usg jąder i nic nie wykryli ja wyczuwam guzek o wielkości około 2mm połączony z jądrem kanalikiem gdy dotykam tego odczuwam ból który promieniuje na pachwinę.czy powienienem powtórzyć usg ?co dalej zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same objawy mozesz napisac jak w twoim wypadku ta sytuacja sie skonczyla mam mały guzek wlasnie o takiej srednicy na prawym jadrze z daleka od nasieniowodow... i jest on polaczony z jadrem jakas blonka poniewaz moge go delikatnie oderwac porosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu wyczułem na górze prawego jądra (mniej więcej w miejscu gdzie znajduje się najądrze) dziwną narośl,czy guzek...nie wiem jak to określić. Jest to raczej miękkie, lekko wydłużone,długości może ok 5 mm, przy lekkim ściskaniu troszeczkę boli. Jednak nie jest to ściśle na powierzchni jądra, ale raczej jakby przytwierdzone do niego jakąś błoną,czy coś w tym rodzaju. Trudno to opisać dokładnie. Do urologa wybieram się dopiero za 2 tyg. gdyż wcześniej nie mogę. Martwi mnie to,bo nie wiem co to może być. Czy może to być jakaś zmiana nowotworowa? Mam także stwierdzone żylaki powrózka nasiennego, z tym że większe przy lewym jądrze. Bardzo proszę o odpowiedź,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwalne zgrubienie, narośl to zapewne właśnie żylaki powrózka nasiennego czy najądrza. Mało prawdopodobne aby była to zmiana nowotworowa, przy czym to już powinien stwierdzić urolog po badaniu. Przez internet trudno cokolwiek więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to zgrubienie, o którym pisałem jest jednak raczej twarde...znajduję się to tak jakby w najądrzu,nie jest na powierzchni jądra...czy to, że jest to twarde zmienia coś w przypuszczalnej diagnozie co to może być? I jeszcze jedno pytanko: jak w takim wypadku powinno wyglądać życie seksualne? Trzeba wstrzymać się od współżycia lub masturbacji? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, to jest forum internetowe, nie zbadamy Twoich jąder przez internet, gdybać nie ma sensu. Poczytaj sobie inne wątki na temat guzków, zgrubień na jądrach i najądrzach. Jak nie ma bólu przy seksie, innych dolegliwości to nie ma potrzeby się wstrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam 17 lat i kilka dni temu wyczułem coś w rodzaju niewiem jak to określić guzka albo narośli na lewy jądrze i można tym poruszac jakby było to elastyczne... znaczy w górnej jego granicy.. gdy tego dotknę to zaczyna boleć i nieraz zbytnio nie mogę chodzić ponieważ dzinsy uciskaja i to mnie boli ... lecz po chwili przestaje i tak się to powtarza .. niewiem co zrobić czy iść do lekarza.. bo nigdy jeszcze nie mialem styczności z urologiem*/ bedzie to moja pierwsza wizyta wiec chcialbym sie dowiedziec co robic.. pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony wysoko nad jadrem równiez wykryłem narosl guzek nie wiem jak to okreslic gdy leze na brzuchu i badam tą narosl jest lepiej wyczowalna jakby zyly duze i raczej twarde w pozycji stojącej wlasnie tak jak koledzy wyzej jednak jest to male gdy stoje jadra sa okei czy moglbym wyklluczyc zmiane nowotworowa na czas gdy zglosze sie do lekarza? bo raczej jestem pesymista w zyciu przebywam daleko poza granicami kraju i nie chce oszalec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×