Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w pachwinie promieniujący do uda po wysiłku


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem amatorem-sportowcem-biegaczem. Trzy miesiące temu po intensywnym biegu ( 37 km) poczułem lekki ból w udzie. Pomyślałem, że to zwykłe zmeczenie mięśni. Jednak nie przechodziło i podczas każdego kolejnego biegu również odczuwałem dyskomfort. Bolało z różnym natężeniem i od czasu do czasu pojawiało się pieczenie w okolicy pachwiny, czasami nawet podczas chodzenia. Bardzo intemsywny bieg powoduje zwiekszenie odczuwalnego bólu. Zmiejszyłem kilometraż tygodniowy z 100 km do 50 - 30 km, jednak nie pomogło. Po miesiącu przestałem całkowicie biegać z nadzieją, że czas odpoczynku pozwoli organizmowi się zregenerować. Minęły już dwa miesiace i nie ma żadnych zmian. Wystarczy, że intensywnie pochodzę i już piecze w pachwinie oraz boli udo. Ból nie jest tak silny by utrudniać mi poruszanie się. Jednak do dnia dzisiejszego ból w pachwinie odczuwam nawet (nie zawsze) podczas siedzenia. Dotyk i uciskanie tego miejsca nie powoduje bólu. Odbieram go jako sygnał od organizmu, że coś jest nie tak. Chciałbym wiedzieć jak mógłbym sobie pomóc, co zrobić, aby to *wyleczyć* i czerpać radość z biegu. Jeśli to możliwe to proszę o przyczynę moich dolegliwości? Jak mam sobie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Mnie trudno oceniać taki stan bez bezpośredniego badania. Lekarz po pierwsze musi wykluczyć przepuklinę pachwinową lub udową (powinno się w tym miejscu wyczuwać przynajmniej okresowo guza) i zastanowić się nad tłem neurologicznym objawów czyli np. zalecić wykonanie zdjęcie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×