Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Punktowy ból podbrzusza po ciężkostrawnych potrawach


Gość a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące pojawiającego się u mnie co jakiś czas punktowego bólu brzucha, występującego dokładnie po lewej stronie podbrzusza, gdzieś w połowie drogi między pępkiem a biodrem, pojawienie się bólu kojarzę zwykle z spożyciem ciężkostrawnych potraw. W otoczeniu zwykle pada hasło *masz atak trzustki* lecz po lekturze objawów takiego ataku mam spore wątpliwości co do prawidłowości tej *diagnozy*. Drugi moment w którym pojawia się ból, w podobnym miejscu lecz tym razem zwykle po obydwu stronach to podczas *głębokiego* kichnięcia, uderzenie bólu jest gwałtowne, bardzo bolesne i po niedługim czasie przechodzi. Nie wiem czy oba te objawy występują skutkiem tej samej przyczyny, ani jaka może być przyczyna, proszę o pomoc. dodam jeszcze, że potraw ciężkostrawnych zwykle unikam, także potraw smażonych, *fast food*ów*, masła, białego pieczywa itp. nie jadam, mam bmi 19,9 i 22lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co może być przyczyną tychże dolegliwości. Może to jakieś zaburzenia czynnościowe jelit (nadmierna kurczliwość) np. wywoływania przez ciężkostrawne posiłki. W tej okolicy najczęściej patologia może być związana z jelitem grubym. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Może okazać się konieczne USG jamy brzusznej, a nawet być może kolonoskopia celem wykluczenia organicznych podstaw tych dolegliwości ze strony jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×