Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie i uwidacznianie żył przez skórę


Gość Nescaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pewien problem związany z żyłami. Wszystko zaczęło się od tego, że w wieku 16 lat pojawił mi się pierwszy żylak, który niestety bardzo boli do tej pory. Od lekarza pierwszego kontaktu otrzymałam receptę na detralex (po którym jeszcze bardziej mnie bolało, więc go odstawiłam). Następnie zauważyłam, że na moim ciele coraz więcej żył wychodzi na powierzchnię skóry i niestety nie tylko na nogach. Nie mam niedowagi ani nadwagi, jestem osobą w miarę aktywną. Od czasu do czasu odczuwam jakby swędzenie w żyłach. Niestety żeby dostać się do lekarza specjalisty muszę jeszcze poczekać 2 miesiące, a chciałabym się dowiedzieć jak mogę zapobiegać *temu co mi jest*. Badanie Dopplera przeszłam prawidłowo. Mam nadzieję że owe swędzenie żył i wychodzenie ich na powierzchnie w nadmiarze nie jest niczym poważnym jednak wole się uspokoić przed wizytą u lekarza specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w Twoim przypadku wchodzi w grę podłoże genetyczne, wrodzone występowania żylaków. Masz słabo ukształtowane ściany żył przez zapewne defekt w produkcji odpowiednich włókien elastycznych wchodzących w skład ścian żył. Problem będzie istniał do końca życia, le raczej nie wskauje na jakieś poważniejsze schorzenie. Chirurg naczyniowy po zbadaniu określi co w Twoim przypadku należy dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×