Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona temperatura i pieczenie w brzuchu po ostrej biegunce


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około 3 tygodnie temu dostałem jednorazowej biegunki i od tego czasu czuję się osłabiony, jest mi zimno, mam podwyższoną temperaturę 37,4 codziennie, odczuwam coś jakby kwas albo pieczenie nad pępkiem.. Poza tym nic mi nie dolega. Lakcid nie pomaga. Lekarz rodzinny nie wie co to może być, po badaniach krwii nie wyszły żadne nieprawidłowości. Jedynie lekka niedoczyność tarczycy. Proszę o nakierowanie mnie co to może być, jakie ewentualnie badania zrobić. Dodam, że mam 17 lat i ćwiczę na siłowni, robiłem ostatnio dużo brzuszków ale przepuklina to nie jest na 100 %. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o wszelkich badaniach musi zadecydować lekarz prowadzący. Radziłbym w chwili obecnej wykonać morfologię, CRP, badanie ogólne moczu, kreatyninę, mocznik, poziom cukru, oznaczyc poziom hormonów tarczycy czyli TSH i fT4 (może została rozregulowana gospodarka hormonami tarczycy i teraz doszło do nadczynności), zastanowić się nad wykonaniem USG jamy brzusznej, a także tarczycy. Może warto byłoby jeszcze wykonać gastroskopię. Pana lekarz prowadzący powinien sam poprowadzić Pana diagnostyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Brzuch nadal mnie boli, coraz mocniej pod mostkiem, czuje takie jakby *zżeranie* od środka. I jeszcze się pocę od tego pod pachami. Czy po samych objawach można wywnioskować co to może być ? Robiłem badania tarczycy, usg brzucha, pobierałem krew, badanie kału na pasożyty też było. Wszystko jest OK a mnie boli nieprzyjemnie. Teraz dostałem skierowanie do gastrologa ale terminy są dopiero za pół roku, czy to oznacza, że mam się teraz męczyć ? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×