Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refundacja założenia opaski na żołądek


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, operacje założenia opaski regulowanej na żołądek, resekcję żołądka oraz tak zwany bajpas czyli obejście większej części jelit wykonują w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Sprawa jest dość prosta tak jak już pisali poprzednicy trzeba spełnić kilka warunków takich jak BMI powyżej 40 lub powyżej 35 z chorobami spowodowanymi otyłością. Ale też znam co najmniej dwie osoby które nie spełniały tych kryteriów a i tak zostali poddani operacji. Wszystko zależy od lekarza przeprowadzającego kwalifikację. Polecam doktora Tomasza Szewczyka potrafi nie przyjąć osób ze znaczną nadwagą a przyjąć osoby na pierwszy rzut oka nie wymagają pomocy. Wszystko zależy od nastawienia i przygotowania osoby która ubiega się o taką operację refundowaną przez NFZ. W skrócie chodzi o to że trzeba znać wszystkie metody stosowane przez szpital, wybrać najwłaściwszą dla siebie i przekonać lekarza że jest CI to niezbędne. Osoby które przychodzą do nich z tekstem coś słyszałem a teraz niech mnie Pan namówi co mam wybrać odsyłane są z kwitkiem. Piszę z własnego doświadczenia, w dniu operacji miałem 42 lata i ważyłem 172 kg przy 184 cm wzrostu. Właśnie minęło 13 miesięcy i ważę 125 kg. Wszystkim uzależnionym od jedzenia polecam ten ruch. A nie dodałem, w moim przypadku jest to opaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina

witam mam 21 lat i waze 110 kg przy wzroscie 160 cm.Chcialam zapytac czy zaliczam sie do osob na opaske?mam problemy z kolanami i kregoslupem szybko sie mecze.stosowalam wszelkie diety i nic najwiecej schudlam 10kg ale przybralam spowrotem i po pewnym czasie zaczelam zbierac wiecej na wadze.prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 32 lata i waze 115kg przy wzroście 165cm.Mam za soba kilka prob odchudzania ale wszystkie dawały bardzo marne efekt.Niestety nawet jako dziecko bylam pulchna osobka i zawsze wazylam wiecej niz powinnam.Przed ślubem wazyłam miedzy 80-85kg potem ślub 2 ciaze po pierwszej zostalo 9kg po drugiej 15kg a pozniej siedzenie na macierzyńskim i wychwawczym w domu daly pare kolejnych kg. Nie mam juz sily na kolejne bezowocne proby i prosiłabym o pomoc w znalezieniu miejsca gdzie moga mi pomoc jakas refundowana metoda -najlepiej w woj.zachodniopomorskim lub w poblizu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mam takie krótkie pytanko mieszkam poza granicą i chciałbym sobie zrobić opaska na żołądek najlepiej by było w okolicach wrocławia lub niedaleko niemieckiej granicy jeśli ktoś może mi pomóc i mnie dobrze poinformować jaka klinika nadaje się najlepiej bardzo proszę o pilną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 20 lat moja waga to 150 kg przy wzroście 178,5cm. Sytuacja jest wręcz tragiczna... Moje BMI wynosi 46,8. Czy kwalifikuję się na taką operację,która będzie refundowana przez NFZ? Jeśli tak to w jaki sposób mam się o nią starać? Od czego zacząć?Coraz częściej mam problemy z kręgosłupem. Stosowałem już różne diety niestety żadna nie przynosiła zadowalających efektów. Najwięcej schudłem 12 kg a za kilka tygodni kilogramy te wróciły mimo że schemat żywienia był nadal taki sam. Jeśli się kwalifikuję to co mam zrobić aby się zapisać na taką operację. Jestem z Warszawy i szczerze mówiąc już sam nie wiem co robić... Jestem już na skraju wyczerpania psychicznego.. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry mam nadzieje ze jeszcze ktos odwiedza to forum. mam problem... a raczej pytanie.. a mianowicie od 2 lat jestem szczesliwa matka, zawsze mialam problemy z tusza... wieczne diety itd. mam 24 lata 165 wzrostu, i 125 kg! i chyba zaczynam swirowac ... potrzebuje jakiejs pomocy... chcialam zapytac czy gdzies Nowym Sączu / okolicach robi sie takie operacje na NFZ, jesli tak czy mi przysluguje i gdzie sie mam udac. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×