Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne i powiększone węzły chłonne w pachwinach


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli węzły chłonne są powiększone, bolące w pachwinach i przeszkadzają w chodzeniu - o jakich chorobach to świadczy? Jaka to może być przyczyna? Czy może ustąpić samoistnie? Czy jednak zawsze świadczy o chorobach nowotworowych? Ginekolog zapalenia przydatków nie stwierdził. Nawiązuję do swojego pytania o tytule: * Ogólnoustrojowe leki przeciwgrzybicze a mięśniaki w macicy i torbiele w piersiach*. Opisane objawy od dłuższego czasu mam (pobolewanie i dyskomfort w chodzeniu), tyle że czasem dolegliwości nie odczuwam, a czasami tak, zwłaszcza bolesność i trochę pieczenie w okolicy pachwiny nocami w okresie miesiączki. Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli węzły chłonne są powiększone, bolące w pachwinach i przeszkadzają w chodzeniu - o jakich chorobach to świadczy? - to raczej oznacza, że są to węzły chłonne zmienione odczynowo jako następstwo stanu zapalnego z otoczenia (zapalenie najczęściej narządu moczowo-płciowego - analiza moczu, zastanowić się nad wykonaniem USG układu moczowego, USG węzłów chłonnych pachwinowych) Jaka to może być przyczyna? - tak jak piszę wyżej, trzeba ten stan zdiagnozować dokładnie, a nawet zastanowić się nad biopsją węzłów chłonnych lub nawet pobrania jednego z nich w całości do badania histopatologicznego Czy może ustąpić samoistnie? - czasami tak się zdarza, zazwyczaj wtedy, gdy ognisko zapalenia wycofuje się Czy jednak zawsze świadczy o chorobach nowotworowych? - nie zawsze powiększone węzły chłonne mają naturę nowotworową, w większości są powiększone odczynowo na skutek stanu zapalnego organizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Właśnie dziś byłam u ginekologa, który bez badania palpacyjnego stwierdził, że to nie jajniki, nie węzły chłonne, a endometrioza się rozrosła, ponieważ od b.dawna mam endometriozę. Rok temu miałam wzorcowe jajniki. Czyżby tak szybko w ciągu roku jajniki i jego okolice zarośnięte były endometriozą? I mogą dawać takie objawy, że jakby gula przeszkadzająca w pachwinach czasami? Kto wykonuje usg węzłów chłonnych pachwinowych, czy ginekolog? Od kogo powinnam upomnieć się o skierowanie na takie usg? Ponownie bardzo dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tak szybko w ciągu roku jajniki i jego okolice zarośnięte były endometriozą? - tak, endometrioza potrafi rozwijać się w bardzo szybkim tempie I mogą dawać takie objawy, że jakby gula przeszkadzająca w pachwinach czasami? - tak Kto wykonuje usg węzłów chłonnych pachwinowych, czy ginekolog? - takie badanie wykonuje raczej radiolog Od kogo powinnam upomnieć się o skierowanie na takie usg? - na takie badanie może wydać skierowanie np. lekarz rodzinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rok temu zaczal przeszkadzac mi bol nad pachwina, nie wiedzilam dokladnie co mi jest wiec poszlam do lekarza rodzinnego. Ten siekoralmnie do ginekologa bo uznala ze to jajniki lub wyrostek wiec zrobilam jeszcze badania krwi i nie potwierdzily zadnych zmian czyli wyrostek odpadl. Po wizycie u ginekologa zaczelam brac tabletki przeciwbolowe na jajnik, jednak nic mi to nie pomoglo bo z jajnikami jak pozniej sie okazalo bylo wszystko w porzadku, mialam rowniez usg i rowniez bylo wszystko w porzadku, wrocilam do mojego rodzinnego ten skierowal mnie na usg brzucha wszystko okazalo sie w porzadku, jedynie niby wezly chlonne byly powiekszone, wiec wyszlo w koncu ze to wezly chlonne mnie bola, czasem boli mnie tak ze sie cala skrecam, nie boli mnie caly czas ale co jakis czas sa to takie bole jakby prad mnie porazil i najczescie odczuwalne wtedy kiedy jest mi zimno lub sie wyciagam. Cala zeszla zime musialam sobie z tym poradzic, rok minol i znowu sie zaczelo!! Czy to normalne zeby wezly chlonne bolaly praktycznie caly rok? Skoro mnie boli to raczej slowa lekarza, ktory twierdzilze nic mi nie jest byly klamstwem? nie wiem sama, ale zaczyna mnie draznic bardzo ten bol, jest to naprawde duzy dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie rodziłam i nie byłam w ciąży. Mnie bolało w pachwinie trudności z chodzeniem po miesiączce oraz rosnąc guz samo znikający bez żadnego leczenia. Poszła, do chirurga i oni zdecydowali sie po 3 latach na zabieg o otwieraniu sprawdzeniu co to jest. Chodziłam z takim bóle przez 3 lata i lekarz z ginekologa na chirurga zganiali na siebie aż w końcu z sama się uparłam i prosiłam zeby wycieli . Na szcześćie to było robione NFZ w wieku 25 lat czyli trzy lata temu mi wycieli guza 2 razy bo za pierwszym razem nie usunęli całości .Teraz znowu mi się zaczyna robić w drugiej pachwinie. Moje leczenie na edrometrioze jest : zażywanie tabletek antykoncepcyjnych przez 3 miesiące a potem przerwa na miesiączke. Niestety na endometrioze niema lekarstwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×