Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak miesiączki po wycięciu torbieli krwotocznej


Gość Aniaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 22 lata. W te wakacje nie dostałam pierwszy raz regularnie miesiączki. Zawsze miałam dokładnie co 25 dni. Miesiączka tym razem spóźniała się ponad miesiąc. Udałam się z tym problemem do ginekologa, który po dopochwowym badaniu USG stwierdził potworniaka na lewym jajniku. Skierował mnie na zabieg laporaskopii. Oprócz tego przed laparoskopią byłam jeszcze u kilku lekarzy, którzy potwierdzili jakąś zmianę na jajniku. Nie miałam w ogóle zbadanego poziomu hormonów, a całe leczenie musiało być bardzo przyspieszone, ponieważ od końca września jestem na wymianie zagranicznej. Zmiana na jajniku została wycięta 11.września tego roku. Okazało się, że była to torbiel krwotoczna. Choć powiedziano mi, żebym udała się po wynik badania histopatologicznego, okazało się ostatecznie, że moja zmiana w ogóle nie trafiła do tego badania. Jeśli chodzi o Ca125 wynik był w normie. Po zabiegu dostałam od razu jakieś 2-dniowe plamienie (okres?). Następnie po tym plamieniu, dokładnie po 25 dniach kolejną miesiączkę. Teraz powinnam dostać miesiączkę 2.listopada, ale do tej pory jej nie mam. Nie mam żadnej możliwości udać się w tej chwili do ginekologa, dopiero za ponad 4 tygodnie. Denerwuję się, że moja zmiana nie poszła do badania histopatologicznego. Nie wiem, co mogę w tej sytuacji zrobić. Wiem, że bez kolejnego badania lekarskiego nie da się odpowiedzieć zbytnio na moje pytanie, co może mi dolegać, ale może mogłabym się dowiedzieć, dlaczego ta zmiana nie poszła do histopatu? Czy lekarz mógł stwierdzić, że nie jest to zmiana złośliwa? Co powinnam robić? Z góry dziękuję za odpowiedź- bardzo się martwię całą sytuacją przede wszystkim dlatego, że nie mam możliwości udania się do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuję się, że moja zmiana nie poszła do badania histopatologicznego. Nie wiem, co mogę w tej sytuacji zrobić. - niestety, ale już w tej sprawie nic nie da się zrobić ponieważ materiał pooperacyjny został bezpowrotnie utracony dlaczego ta zmiana nie poszła do histopatu? - prawdopodobnie lekarz był na 100% pewny, że jest to łagodna zmiana czyli torbiel krwotoczna (ma ona charakterystyczny wygląd makroskopowy) Czy lekarz mógł stwierdzić, że nie jest to zmiana złośliwa? - tak, mógł po charakterystycznym wyglądzie Co powinnam robić? - obecnie jedynie udać się na kontrolne badanie ginekologiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×