Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dren przy zapaleniu trzustki


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 50 lat , na wiosnę 2010 przeszedłem ostre zapalenie trzustki , dwukrotnie bylem hospitalizowany , po dwóch miesiącach badanie tk. wykazały dużą torbiel trzustki. W sierpniu tegoż roku bylem ponownie hospitalizowany i dokonano drenażu trzustki na zewnątrz. W pierwszym dniu po zabiegu wydzielało się około 120ml płynu do worka , obecnie około 3ml. W okresie tygodnia od czasu drenażu dostałem wysokiej gorączki i kolejny raz wylądowałem w szpitalu z rozpoznaniem zakażonej torbieli trzustki. Zastosowano antybiotykoterapię uzyskując poprawę mojego stanu. Mija już 4-ty miesiąc a ja ciągle mam założony dren. Pytanie moje brzmi jak długo można nosić taki dren i czy jest inny ( jaki?) sposób wyleczenia mnie . Czy grozi mi rak trzustki skoro ten płyn o bardzo przykrym zapachu nie przestaje się wydzielać tak długo ? Bardzo proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,miałam podobnie 13 lat emu , ropień trzustki pózniej torbie wypełniona wodą ,ściągnęli 1200ml płynu ,następnie operacja zespolono torbiel rurką do żołądka .teraz jest ok. nie licząc cukrzycy .operacje miałam w Białymstoku dobry szpital i lekarze super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałam martwice trzustki, jeszce mam. Po dwóch miesiacach w szpitalu , i po operacji teraz, wciąż mam dren. Nosze go już od miesiaca, i codziennie wypływa mi około 300 ml. Szczerze mówiąc sama nie wiem jak długo to potrwa, ale lekarze mówią że może nawet 3-4 miesiące. Miałam kilka torbieli o pojemności 1500-600 ml, które umiejscowiły się również na opłucnej. Chętnie dowiem się, ile Pan nosił ten dren, jeśli już go wyjęli. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×