Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie śródcykliczne po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Nati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 16 listopada miałam usuwany pecherzyk zolciowy metoda laparoskopowa (tydz wczesniej terminowo miesiaczke ). Rany goja sie ladnie,zabieg wykonany bez komplikacji. Od roku stosuje Yasminelle ( nie odstawiona na czas zabiegu ) i jestem akutalnie w polowie cyklu. Dzis pojawily sie bole podbrzusza typowe jak przy miesiaczce i nastepnie krwawienie typowo miesiaczkowe ( nigdy wczesniej nie bylo nawet plamien srodcyklicznych ) Pytanie czy czekac i w razie pojawienia sie wiekszego krwawienia udac sie do lekarza,czy tez takie sytuacje moga miec miejsce po zabiegu laparoskopii i ewentualnie odstawic tabletki? Aktualnie biore od kilku dni clexan 40 przeciwzakrzepowo po zabiegu. Prosze o opinie,poniewaz boje sie czy to nie komplikacje po opeacji - ewentualne uszkodzenie narzadow rodnych. Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej taki stan spowodowały zaburzenia hormonalne z uwagi na przebyty zabieg. Raczej nic niepokojącego. Proszę nadal zażywać tabletki antykoncepcyjne. W razie zwiększenia się krwawienia odstawić heparyny drobnocząsteczkowe i zgłosić się pilnie do ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Krwawienie dzis prawie ustapilo, wiec jestem spokojniejsza. Kontynuuje branie tabl. Jutro zdjecie szwow,wiec jeszcze skonsultuje z lekarzem przy badaniu zaistniala sytuacje. Chcialam takze podziekowac za stworzenie tego forum i za mozliwosc konsultacji , bo jest to dla nas przyszlych i obecnych *woreczkowcow* cenne zrodlo wiedzy :) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×