Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozstęp mięśni brzucha poniżej pępka po operacji przepukliny kresy białej


Gość Alina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 32 lata, rok temu byłam operowana z powodu przepukliny kresy białej (powstałej prawdopodobnie podczas ciąży). Zabieg był dość obszerny - nacięcie jest od pępka w górę. Po rehabilitacji powróciłam już do bardziej forsownych treningów na mięśnie brzucha - obecnie sama prowadzę zajęcia z zakresu fitness. Wyczuwam jednak podobny *rozstęp* mięśni brzucha w jego dolnej części, poczynając od linii pępka. Zastanawiam się, dlaczego dolna część powłok nie była operowana i czy samo wzmacnianie mięśni brzucha może w tym przypadku pomóc. Dodam, że brzuch w tym miejscu jest lekko wystający, pomimo ćwiczeń i nawyku napinania mięśni. Lekarz, który mnie operował twierdzi, że operacji w dolnej części brzucha raczej nie wykonuje się, wystarczy wzmacnianie mięśni brzucha. Dodał także, że ostatecznie można wykonać taką operację, ale na wyraźne moje życzenie. Proszę o podpowiedź, czy taki rozstęp w dolnej części brzucha nie będzie się z czasem powiększał, czy powinien być zoperowany? Dodam, że efekt kosmetyczny również ma dla mnie znaczenie. Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Pani lekarz raczej nie wykonuje się operacji rozstępu mięśni prostych brzucha poniżej pępka. Wystarczające są w tym względzie czynności modelujące mięśnie powłok brzusznych, Jedynie ze względów estetycznych można zdecydować się na taki zabieg i to najlepiej z tym problemem udać się do chirurga plastycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×