Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa


Gość OLA

Rekomendowane odpowiedzi

Operacje mialam 31.01. Pekniecie krazka. Obeszlo sie bez implanta. Niedowlad nogi zamienil sie po operacji w tzw drewniana noge. Dzis juz spaceruje samodzielnie ok 25 min dziennie z asekuracja kul. Troche mnie martwi, ze tak dlugo trwa powrot do zdrowia. Inaczej, slaba jestem. Czy ktos moze mi powiedziec cos o rehabilitacji w tej kwestii? 10.03 jade na kontrole, moze tam cos zleca, operowano mnie w Szpitalu Rydygier w Krakowie. Jestem zadowolona,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

witam jestem po usunięciu przepukliny w odcinku L5/S1 metodą Max Moore. 3 godziny od zabiegu wstałam z łóżka sama a na drugi dzień zostałam wypisana do domu. objawy bólowe całkowicie zniknęły zaraz po operacji, pozostało tylko lekkie mrowienie w palcach lewej stopy. przed operacją podawano mi już morfinę wiec teraz jestem jak nowo narodzona :) polecam 2 miesiące oszczedzajacego trybu życia, zero dźwigania - basen dopiero po miesiącu od zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja też byłam operowana na Unii Lubelskiej..Zabieg miałam 4 lutego,jestem zadowolona ale jeszcze do pełnej sprawniści droga długa,Sześć tygodni kazali nie siadać,więc nie siadałam a teraz siadam ale się boję bólu.Za dwa tygodnie mam wizytę kontrolną.Jak Ty się teraz czujesz,jak dajesz radę na co dzień?POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Navigator

3 tygodnie po operacji L-S. Dodam ze nie moglem chodzic aż wyladowalem w szpitalu. 10 dni neurologia później miesiąc oczekiwania w domu i powrót na operacje do szpitala. Po wyjsciu ze szpitala zero tabletki, a wczesniej jadlem je zamiast pokarmu -tyle ich bylo. Ból kulszowy minął, po operacji był lekki ale rozciągałem mieśnie ćwiczeniami i przestał. Teraz pozostał ból w kręgosłupie(kłucie) ale z każdym dniem coraz to mniej. Do przodu więc. Na sali w szpitalu było nas 10 osób, kazdy z podobną sprawą tylko odcinek inny. Wszystkich obdzwoniłem, wszyscy już w domu. Na 10 osób 10 czuje sie coraz to lepiej. Nikt nie ma nawrotów, Zobaczcie więc czy decyzja o operacji była słuszna skoro na 10 osób wszyscy zdrowi i zadowoleni. Bez obaw więc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miesiąc po uśnięciu przepukliny L4L5 i zszyciu więzadła podłużnego tylnego. Obeszło sie bez implantów i śrub. Ból towarzyszył mi od trzech lat i juz nauczyłem sie z nim żyć chociaż to nie do konca było życie a raczej wegetacja. Teraz czuje sie do tego stopnia znakomicie że nieśmiało planuje zakup rolek, roweru, butów do biegania itp czyli czegoś o czym mogłem wcześniej tylko marzyć. Przez miesiąc nie wolno było mi siadać, jedynie chodzić i leżeć. Teraz przede mną rehabilitacja , mam skierowanie na zabiegi (prądy, krio, pole ) + cwiczenia wzmacniające. Mogę juz dużo spacerować i chodzić na basen (idę w sobotę :-) ). Po trzech miesiącach moge zacząć zyc na 100%. Tym którzy sie wahają powiem że najczęściej powtarzanym zdaniem przez ludzi po zabiegu w szpitalu było ... żałuje ze tak późno sie zdecydowałem na tą operacje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę napisać może ktoś wie albo się orientuje się , gdzie w Szczecinie najszybciej i w miarę za rozsądne pieniądze dostanę się na rehabilitację po zabiegu kręgosłupa , bardzo proszę jesli ktoś wie niech się napisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą robotę z moim kręgosłupem zrobił Rosadziński, nie mam zastrzeżeń. Już w sumie po pierwszej rozmowie byłem spokojny że jestem w dobrych rękach, przede wszystkim na dzień dobry nie zaczął mi recepty na kolejne farmaceutyki wystawiać tak jak wcześniej to wyglądało w innych gabinetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym specem od kręgosłupa jest Rosadziński ale do niego tlyko prywatnie – wiem że wielu osobom to mocno przeszkadza jak trzeba płacić i ja powiem że na początku też mi się nie uśmiechało ale po kilku doświadczeniach z nfz jednak zmieniłem podejśćie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×