Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogólnoustrojowe leki przeciwgrzybicze a mięśniaki w macicy i torbiele w piersiach


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do lekarza. Po Amoksiklav 1000 dostałam grzybicy okolic odbytu, sromu i pochwy (jak zawsze ostatnimi laty po każdym antybiotyku). Biorąc pod uwagę sposób działania leków przeciwgrzybiczych: czy jest niebezpieczne i ryzykowne zażywanie doustnie leków przeciwgrzybiczych ( np.Mycosyst 200 mg kapsułki i Pimafucin dopochwowo), mając mięśniaki w macicy i torbiele w piersiach? Mam 50 lat, zwyczajnie miesiączkuję. Ostatnio bolą mnie też jajniki. Czy to może być normalne w tym wieku? W badaniu USG - zmniejszyły się mięśniaki samoistnie, bez leków (ku memu zdziwieniu). Natomiast jest jakaś guzowatość jajnika (9 miesięcy wcześniej jajniki określone jako wzorcowe!). Wyniki z markerów nowotworowych - dobre, w normie. Czy te zmiany chorobowe są przeciwskazaniem do stosowania leków przeciwgrzybiczych, a może i nawet antybiotyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest niebezpieczne i ryzykowne zażywanie doustnie leków przeciwgrzybiczych ( np.Mycosyst 200 mg kapsułki i Pimafucin dopochwowo), mając mięśniaki w macicy i torbiele w piersiach? - nie ma takiego niebezpieczeństwa Ostatnio bolą mnie też jajniki. Czy to może być normalne w tym wieku? - czy to rzeczywiście Panią bolą jajniki to musi to stwierdzić ginekolog, trzeba udać się do niego na konsultację Czy te zmiany chorobowe są przeciwskazaniem do stosowania leków przeciwgrzybiczych, a może i nawet antybiotyków? - absolutnie nie ma takowych przeciwwskazań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×